Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop do nauki programów graficznych i codziennego użytku

Mat868 08 Nov 2018 13:57 387 3
    Mat868
    Level 2  
    Witam,

chcę kupić laptopa Apple. Zastanawiam się nad dwoma modelami: nowym Macbook Air (2018) oraz starym Pro. Laptop chcę wykorzystywać głównie do nauki Photoshop, Illustrator, Sketch ( tylko IOS) i Axure. Dedykowanym urządzeniem Apple do prac graficznych jest Macbook Pro 15. Jest to jednak sprzęt dla mnie za drogi. Proszę o opinię czy poniższe urządzenia wystarczą? Może jakaś alternatywa?

1. Macbook Air 13 cali. Najnowsza wersja z 2018 r. 128 gb ssd. 8 gb ram. Dual core. Intel UHD Graphics 617.

2. Macbook Pro 13 cali. Wersja dual core. 128 gb ssd. 8 gb ram. Intel Iris Plus Graphics 640.

Opis na stronie Apple. Nie mogę zamieścić linków.

Pozdrawiam
    Mateusz
    Stever2
    Level 29  
    Musi być konkretnie mac? Są tańsze dobre laptopy nie koniecznie jabko.
    1) Kwota przeznaczona na zakup:
    2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
    3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
    4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
    5) Osobiste preferencje:
    6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
    Mat868
    Level 2  
    Stever2 wrote:
    Musi być konkretnie mac? Są tańsze dobre laptopy nie koniecznie jabko.
    1) Kwota przeznaczona na zakup: do 6000 zł.
    2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 13-15 cali. Rozdzielczość przynajmniej 2560 na 1600 piksela.
    3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.) Zastosowonie - nauka programów graficznych: Adobe photoshop, illustrator, sketch (tylko na Apple), axure.
    4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.): Antyrefleksyjna. Ważne świetne odwzorowanie kolorów. Nie matowa.
    5) Osobiste preferencje:
    6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
    Najlepiej IOS
    bartolomeo97
    Level 9  
    Ogólnie to Apple wcale nie jest Ci potrzebny. Jeśli ma służyć do nauki programów graficznych, takich jakie wymieniłeś, to moim zdaniem równie dobrze możesz kupić poleasingową stację graficzną (koszt ok 2000-3000zł ewentualnie lepsze to i koło 5000zł). Powiedz szczerze czy będziesz używał legalnej licencji dla oprogramowania Adobe? Nie jestem za piractwem, ale na poleasingu możesz zainstalować VirtualBoxa i też postawić MacOSX'a tylko dla tego jednego programu. Na pewno wtedy poleasing będzie tańszym rozwiązaniem, a po jakimś czasie nie spotkasz się z problemem typu "nie mogę mieć tego programu bo jest na windows".

Tak wiem istnieje taki program jak Wine, ale jednak należy też wtedy brać pod uwagę, że nie każdy program działa na nim stabilnie. Zawsze też można zainstalować wirtualną maszynę z windowsem, albo zainstalować windę obok Mac OS X'a, ale czy to ma sens??

Nie daj się sprowokować, gadką w stylu " bo to jest apple". Owszem sam system jest stabilniejszy, jest super design. Niestety zawsze jest jakieś ALE.

2 podstawowe pytania:
    1. Czy według Ciebie jest sens kupować Apple jeśli powiedzmy po jakimś czasie przejdziesz na windowsa "bo coś"?
    2. Czy wziąłeś pod uwagę ceny napraw pogwarancyjnych?? Ile wyniesie naprawa zwykłego laptopa, a ile wyniesie naprawa sprzętu Apple??

Sorry za lekki offtop, ale zanim zdecydujesz się na zakup, to moim zdaniem powinieneś przemyśleć wszystkie za i przeciw.