Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka gazowa Amica 52GE3.42ZpTaW - regulacja palników, naprawa iskry

08 Nov 2018 17:04 3123 3
 • Level 21  
  Po przejściu z propan-butanu na gaz ziemny mam istotny problem z użytkowaniem kuchenki. Z początku, nie wymieniając niczego w samej kuchence, był problem z zapłonem. Praktycznie iskra umożliwiała zapłon tylko jednego, najmniejszego palnika. Po zmianie dysz na inne, nowe, sytuacja się zmieniała. Iska umożliwia zapłon trzech palników. W międzyczasie pojawił się problem z brakiem iskry w największym palniku. Jak ją naprawić, to jest pytanie drugorzędne, ale również celowe. W pierwszej kwestii, w jaki sposób mogę wyregulować palniki? Gaz ziemny spowodował, że mam ograniczone pole regulacji. Precyzując, pokrętło obraca się od godziny 12 do godziny 4 w lewo. Gdy gaz był z butli, płomień był w każdym położeniu, a najsilniejszy w położeniu o godzinie 9. W tej chwili jest tragedia. Płomień utrzymuje się tylko pomiędzy 10, a 6. Jest tak na każdym pokrętle. Druga kwestia to bardzo silny płomień na największym palniku. Ewidentnie śmierdzi z niego gazem, zwłaszcza gdy nie pracuje na maksymalnej mocy grzejnej. Płomień jest tak duży, że wychodzi poza garnek o średnicy 30cm. Przy odkręcaniu tego palnika pojawia się niesympatyczny efekt dźwiękowy syczenia gazu o ogromnym ciśnieniu. Proszę o rzeczowe porady.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • LegrandLegrand
 • Level 34  
  Mam nadzieję że wkręciłeś dysze na odpowiedni gaz. Regulacja palników zapewne znajduje się pod pokrętłami. To że duży palnik nie zapala to jeszcze nie świadczy że nie ma iskry - sprawdź w ciemności.
  Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązanie jest wezwanie fachowca - z gazem ...
 • LegrandLegrand
 • Level 21  
  Tak, dysze są do odpowiedniego rodzaju gazu. Iskra jest na 3 palnikach, na czwartym jej nie ma. Wnioskuję to po braku efektu dźwiękowego. Z resztą gdyby nawet go nie było, a największy palnik podaje takie ogromne ciśnienie gazu to powinien nastąpić zapłon. Wyprzedzam kolejne wątpliwości - palnik w okolicy dyszy jest czysty i suchy. Jeśli chodzi o regulację, to jak to konkretnie wygląda? Pokrętła można zsunąć, ale nie widać tam żadnych elementów regulacyjnych. Może ktoś poprze swoją wypowiedź jakimś zdjęciem.
 • Level 34  
  Podobny zawór - taki mosiężny wkręt koło osi pokrętła. Potrzebny wąski cienki śrubokręt.
  Z iskrownika do generatora jest kabelek, zmierzyć go omomierzem lub zamienić z innym i sprawdzić - przy zamianie odłączyć kuchenkę od gniazdka - "kopnięcie" iskrownika jest bardzo nieprzyjemne i ryzykowne dla życia.