Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so

08 Lis 2018 17:13 438 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dostałem do naprawy moduł zapłonowy do mz 125rt. Zasilany 12v z akumulatora. Musiałem go rozbroić bo był zalany. W środku znajdują się dwa układy. Jeden to procesor pic16c54c20/20.

Uszkodzony był rezystor 0.22ohma. który podłączony jest do masy i do tranzystora kluczującego przetwornicy irf540. Po wlutowaniu nowego rezystora ruszyła przetwornica. jednak po podaniu sygnału na wejście czujnika zapłonu słychać jednostajny dźwięk. Poróbowałem odczytać wsad procesora programatorem minipro. Zapewne jest zabezpieczony.

Siedziałem długi czas i wykonałem płytkę i schemat w programie eagle.

Oto zdjęcia moich wysiłków Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so Uszkodzony moduł mz 125 rt - Naprawa modułu zapłonowego. Procesor pic16c54c20/so

Teraz pytanie. czy program jest do napisania ?
    Bo gdyby wybadać jak zachowuje się procesor przy motocyklu. Czy wyprzedza kąt zapłonu jak tak to o ile ?
    Jest to czterosuw 125 pojemności.

Dziękuję za uwagę.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 14  
    Mozesz umiescic odczytana zawartosc PiC-a w pliku bin lub Hex ?
    Moze da sie sprawdzic czy odczytana zawartosc ma jakis sens.
  • Poziom 10  
    Za program do modułu zapłacę tysiąc złotych :)