Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Punto EVO - Stuki podczas skrętu kierownicą

ModyFiacik 08 Nov 2018 18:01 1647 3
 • #1
  ModyFiacik
  Level 13  
  Witam, Otóż parę dni temu pojawiły się dziwne odgłosy tak jakby przeskakującej sprężyny podczas skrętu - odgłosy podczas postoju lub toczenia się. Po zanurkowaniu nie stwierdziłem by ze sprężynami było coś nie tak natomiast podczas obrotu drugiej osoby kierownicą czuć jak sprężyna skacze. Więc diagnoza padła na łożysko wraz z poduszką. Szykuję się właśnie na wymianę tych elementów natomiast może ktoś już z tym działał w Evo albo Grande? Gdyż nigdzie nie potrafię znaleźć czy łożysko lub poduszka musi być w jakiś sposób ustawiona podczas montażu? Patrząc na komplet gdyż takowy zakupiłem widać delikatnie inne osadzenie poduszki na łożysku tak jakby przesunięta lecz może to tylko kwestia zamocowania i poduszka odpowiednio się ułoży gdy będzie już sprasowana lub może tylko złudzenie optyczne?

  Wiadomo podczas demontażu zobaczę jak jest to wszystko poskładane (powinno być według fabryki gdyż w zawieszeniu nic nie było jak dotychczas robione) natomiast jeżeli ktoś ma doświadczenie proszę o podpowiedź.
 • #2
  Ireneo
  Level 42  
  Łatwizna,poradzisz sobie jak rozbierzesz to zobaczysz.
 • #3
  MakroSerwis
  Moderator of Cars
  W GP nawet jakbyś się postarał, to nie da się tego źle założyć, to bardzo prosty układ i nie trzeba niczego ustawiać. Nie zwracaj uwagi na "inne" osadzenie w zakupionej poduszce, bo to jest kwestia indywidualna producenta. Po zamontowaniu wszystko będzie dobrze.
 • #4
  ModyFiacik
  Level 13  
  Wymiana elementów faktycznie prosta i przyjemna - bez komplikacji. Po wymianie problemy wyżej opisane zanikły - dodatkowo samochód lepiej się prowadzi jeśli chodzi o większe prędkości (stare łożyska mocno wyeksploatowane - 120 tys. km przebiegu). Tak jak koledzy wyżej pisali problemów podczas wymiany brak jak i po samej wymianie. Podczas skręcania całej kolumny do karoserii poduszka sama się dopasowuje. Jeśli ktoś ma jakieś pytania służę pomocą :)