Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

-1 - Co to za panel Amerisolar 280W ?

krzysio651 19 Mar 2019 10:07 7716 49
    SAWEK101
    Level 31  
    Hi ale tam jest wszystko ustawione tak jak ma być, panele są wg dachu symetrycznie ustawione, wszystka woda z paneli nawet przy dużum deszczu spływa w rynnę, rynna ma spadek wg dachu ,,bo praw fizyki pan nie zmienisz", jest tylko jedna rura spustowa więc rynnie dałem lekko większy spadek niż norma rynna ma 10,5m więc spadek zawsze będzie zauważalny.
    elektrycznysolar.pl
    Level 9  
    Olbrzymi grad może nawet uszkodzić szybę, ale ale grad zgodny z normą nie da rady i nie powoduje też mikro-pęknięć ogniw. Bardziej szkodliwy pod tym względem jest zalegający grubą warstwą lód, a najbardziej chodzenie po panelach. Jeszcze kilka lat temu na targach Intersolar w Monachium producenci jeździli po swoich panelach samochodami, aby pokazać jakie są wytrzymałe. Od jakiegoś czasu nikt już tego nie robi.
    SAWEK101
    Level 31  
    Tak tak już widziałem tą wielką ostrożność podczas montażu przez ,,fachofcwóf", dobry panel wytrzyma naprawdę dużo , niestety amerisolar to jest ........., ja jak stuknąłem pięścią w szybę starego Yingli i Amerisolar to odrazu fajka mi zmiękła, dziś pięcio może sześcio letnie Yingli pracowało ponad normę (8A) a ameri ledwo 8,5A z 8,9A znamionowego więc się już nawet nie łudzę że uzyskam ciągłą znamionową moc (choć przez 0,5godz), to chyba zupełnie inna bajka w drukowaniu nalepek.
    Coś chyba jest w tym że to jednak powierzchnia panela robi moc i niby ogniwo jest słabsze ale procentowo mu blizej do mocy znamionowej.
    Tak że stare Yingli ma 230-235 z 230W a ameri 250 z 280W tyle w temacie.
    SAWEK101
    Level 31  
    Elektrycznysolar.pl no i mam problem zrobiłem zdjęcie i przecież to nie jest modół który kupiłem , bo na FV jest jak byk AS-6P30 280 a to to niewiadomo co, no i jeszcze możliwe -3% mocy , ponadto niektóre szyby wyglądają tragicznie jakby jakiś odpad , panele nie maja mocy znamionowej,a jak już to tylko przez chwilę rozbłysku słońca ,będę dzwonił do Virtech.
    Nawet puszka jest jakaś badziewna nie ta która widnieje na stronie asat, ech.
    Slak68
    Level 21  
    elektrycznysolar.pl wrote:
    Olbrzymi grad może nawet uszkodzić szybę, ale ale grad zgodny z normą nie da rady i nie powoduje też mikro-pęknięć ogniw. Bardziej szkodliwy pod tym względem jest zalegający grubą warstwą lód, a najbardziej chodzenie po panelach. Jeszcze kilka lat temu na targach Intersolar w Monachium producenci jeździli po swoich panelach samochodami, aby pokazać jakie są wytrzymałe. Od jakiegoś czasu nikt już tego nie robi.

Masz całkowitą rację - w ZSRE na wszystko jest norma i u nas już gradu ponadnormatywnego nie może być.
    Michal_WWL
    Level 25  
    Czy ta dyskusja dotyczy paneli Amerisolar 280W dostępnych w sklepie ASAT?
    SAWEK101
    Level 31  
    Nie akurat w Asat mają normalną tabliczkę, dzwoniłem do Asat i do generalnego dystrybutora, to mnie odsyłają bym się dowiadywał tam gdzie kupiłem albo do chin.
    Akurat mój sprzedawca powie no tak sprzedaliśmy badziewne panele, jak z dziećmi w przedszkolu, widocznie wszyscy między sobą współpracują i nikt się nie wychyla.
    Jak będę miał chwilkę to mapiszę do producenta.
    potegat
    Level 19  
    Nie chce zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum. Mogę kupić takie panele:
    luxra pv60hp6-250
    Mają 1.5 roku rozmawiałem ze właścicielem w styczniu zdemontował bo zakładał 20 Kw ma umowę (do wglądu) z firmą która montowała więc potwierdzenie wieku może by było w miarę wiarygodne.
    SAWEK101
    Level 31  
    Tu nikt ci nie powie czy warto, ryzyko zawsze jest nawet jak kupujesz nowe, generalnie nie kupuje się używek marnych firm bo jest duża szansa że będa wadliwe.
    potegat
    Level 19  
    Dzięki za odpowiedź
    Wiem że używywka to loteria chodzi mi o to co to za firma moze ktoś zna. Niby szwajcarska ale "quality of taiwan" więć robione na taiwanie.
    Juchy
    Level 11  
    elektrycznysolar.pl wrote:

Poza wadami estetycznymi ( brak symetrii), Twój generator PV ma prawdziwe wady techniczne . Chodzi o niezachowane odległości od kalenicy i okapu dachu. Dodatkowo w Twoim przypadku znacznie korzystniejsze technicznie było ułożenie modułów poziomo . Chodzi o uzyski zimą przy częściowo zaśnieżonych modułach, Kto Ci to zakładał?
    Lepiej było wziąć fachowca z doświadczeniem, niż samemu popełniać podstawowe błędy.

Możesz wyjąsnić jakie to ma mieć znaczenie dla zaśnieżenia panelu czy jest w pionie czy w poziomie?
    marekj31
    Level 20  
    Chodzi o konstrukcje budowy panela PV diody jako bypass i wpływ na jego zacienienie , samo rozmrażanie itd. Przeważnie śnieg zalega w największym stopniu na dolnych partiach ogniw ułożonego pod pewnym kątem panela PV , jeżeli jest w pionie to wyłączony jest cały , jak w poziomie to tylko jego cześć , jak pracuje chociaż częściowo to się rozgrzewa szybciej się rozmrozi i stopnieje śnieg dlatego taki montaż jest korzystniejszy.
    mardud1
    Level 9  
    założyłem te panele dwa miesiące temu amerisolar i jak narzazie nie narzekam zamontowane 12 szt. razem 3360w a kolor rzeczywiście nie jest jednolity ja by składał się z połamanych wafli krzemu

-1 - Co to za panel Amerisolar 280W ?
    -1 - Co to za panel Amerisolar 280W ? -1 - Co to za panel Amerisolar 280W ? -1 - Co to za panel Amerisolar 280W ?
    SAWEK101
    Level 31  
    Na zdjęciu masz zwykły zdrowy krzem, polikryształ, jak byś miał ślimaki to dopiero jest coś nie tak.
    Niby wszystko ok tylko te panele mają 250W max255W a nie 280W, z tego co widziałem na pvmonitor to nie tylko amerisolar pisze co chce , rozmawiałem też z montarzystą PV i potwierdza że zwykle tanie panele nie mają mocy która jest na tabliczce, a często stare przywiezione z zachodu przewyższają swoją deklarowaną moc, takie mamy czasy duży może wszystko,a wyegzekfowanie zadość uczynienia u producenta jest praktycznie niemożliwe, nawet zawarte jest to w gwarancji że jeśli panel ma moc 92% (i u mnie tak jest) to nie podlega reklamacji, jedynie inwestor duzej farmy może się przebić, pewnie na tabliczkach podają moc MPM :D
    Może masz panele z innej serii ale sam się przekonałem że pomiar mocy maksymalnej w jednej minucie nie za wiele mówi, jak masz panele różnych marek i odczytujesz moc jednocześnie to czegoś się można dowiedzieć, mi też ameri łapie chwilowo 10A i co z tego, jak średnia mocy np z 15min mówi sama za siebie, oczywiście nie mam naświetlacza z atestem tylko monitoring i inne panele by dokonać porównań i na tej podstawie opieram swoje zdanie, teraz wiem że dokonując większego zakupu najpierw trzeba przetestować choć jeden egzemplaż wg sprawdzonego swojego panela w tym samym czasie.
    Ja się z mocą pogodziłem, choć teraz kupiłbym lepsze tańsze używki, ale jak patrzę na dach to mnie jeszcze trochę trzęsie ta szachownica, lecz to też nie podlega gwarancji :D
    Więc uważajcie co i jak kupujecie.
    mardud1
    Level 9  
    Hej mogę już powiedzieć , że po użytkowaniu tych paneli przez 6 miesięcy i rozbudowie instalacji (na tych samych panelach 280W) do 10,36 kW (wynik w październiku 960kW ) że jestem zadowolony kierunek południe. 35 stopni bez zacienienia .
    ACCel
    Level 21  
    A ja niestety muszę was zasmucić. Robiłem właśnie wyceny różnych paneli bezpośredni o w Chinach i wiele razy Chińczycy próbowali mi wcisnąć podróbki.
    Podróbki różniły się od oryginałów tylko tym że miały etykiety bez nazwy i loga producenta. Miały nawet puszki kablowe z odlanym logiem, ale na etykiecie go nie było.
    Jednocześnie do wyjątków należą sprzedawcy którzy mieli ten sam sprzęt oryginalny z logiem na etykiecie.

Skoro wasze panele nie mają nazwy producenta ma etykiecie to wnioski wyciągnijcie sami.

Oczywiście nie świadczy to o tym, że panele nie trzymają parametrów, bo aktualnie jest to na tyle prosta technologia z dostępnością linii produkcyjnych dla każdego. Po prostu producentem nie jest Amerisolar tylko jakiś Chan Wong Rong Co., LTD z małej fabryczki z Shenzenn, który albo zastosował dobre komponenty albo gdzieś uciął koszt.
    SAWEK101
    Level 31  
    Ale nasze panele mają logo producenta i nazwę, tyle że ten producent to taka tania półka i też nie wiadomo do końca czego się spodziewać, u mnie panele amerisolar też wyrobiły już normę, aczkolwiek przekonałem się że panele takie jak stary sharp potrawią więcej niż te 1000kWh/rok.
    Teraz wszyscy podają że panel ma 0+3W deklarowane, ale domagać gwarancji się można jeśli moc spadnie poniżej 90% mocy znamionowej, taki myk, także tabliczka tabliczką, naprawdę to coraz gorzej kupić dobre panele bo każdy chce tanio , ale nie każdy panel za 350zł jest wart tej ceny.
    ACCel
    Level 21  
    Odnosiłem się do początku tego wątku, gdzie ktoś pisał o panelach bez logo.