Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S6 czy warto zmienić baterię z 2550mAh na więcej?

Tekrab 08 Lis 2018 21:38 210 2
  • Poziom 1  
    Witam szanowne grono specjalistów,

Mam taki problem. Po kilku latach użytkowania mojego Samsunga Galaxy S6 bateria utraciła swoją pojemność w wyniku czego telefon oszczędnie używany trzyma maksymalnie 1 dzień (ale nie dobę). Chciałbym wymienić baterię na nową i mam pewne wątpliwości. Rozważam pewne opcje zakupu:
    1) oryginalna bateria z nominalną pojemnością 2550mAh zakupiona na allegro u sprawdzonego sprzedawcy (chociaż nigdy nie ma pewności skąd te baterie pozyskuje sprzedawca),
    2) bateria o takiej samej pojemności z Chin z Alliexpress (albo zamiennik albo oryginał bo w tym przypadku nie powinno się ufać w zapewnienie o oryginalności produktu).
    3) bateria także z Aliexpress z Chin tylko o większej pojemności. Sklep oferuje różne pojemności 3300mAh, ok 4000mAh, a nawet 5000mAh.

Zastanawiam się czy zastosowanie baterii o większej pojemności może doprowadzić do uszkodzenia telefonu...
    Zastanawia mnie również trwałość tych produktów z Aliexpress oraz ich jakość (pojemność deklarowana, a rzeczywistość).
    Może ktoś już przerabiał ten temat.
    Proszę o Wasze opinie w tej sprawie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Bartek
  • MagBoss
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Kup oryginalną baterię. Zamienniki, na których pisze, że mają pojemność ponad 5000mAh zazwyczaj nie osiągają nawet poziomu 2550mAh jaką oferuje oryginalna bateria. Zdarzyło mi się kupić zamiennik baterii do telefonu i laptopa. Baterie były gorszej jakości od oryginałów mimo wzlotnych opisów aukcji i zapewnień sprzedawców. Oryginalne baterie są drogie ale uważam, że warto kupić oryginał.

W Polsce chroni Cię prawo i możesz dokonać zwrotu towaru jeśli jest niezgodny z opisem w aukcji (jeśli sprzedawca gwarantuje 100% autentyczność na aukcji). Na Aliexpress bywa różnie, ryzyko jest wówczas po Twojej stronie.
  • Pomocny post
    Poziom 34