Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka FullHD HDMI (kompresja MP4, MKV) - dobór parametrów i oprogramowania

erdalove 08 Nov 2018 23:22 420 2
    erdalove
    Level 10  
    Witam. Posiadam kilkadziesiąt godzin nagrań zgranych po HDMI nagrywarką FullHD, których ciągle przybywa. Bitrate 16000kbps. Minuta nagrania zajmuje ok. 100-110MB więc sporo. Nagrywarka zgrywa do formatu MP4. Potrzebuję programu do kompresji (coś w stylu Format Factory, Movavi Video Converter) i najlepszych ustawień, szybka kompresja i jakość zbliżona do oryginału przy bitrate 4000-6000kbps. Kompresja do oryginalnego formatu MP4 lub MKV. Mam dobrej klasy odtwarzacz Blu-Ray który odtwarza w zasadzie wszystkie dostępne formaty więc nie powinno być problemu z odtworzeniem. W załączniku próbka.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    procsa
    Level 31  
    "szybka kompresja i jakość zbliżona do oryginału" generalnie coś takiego nie istnieje :) Ale przerabiałem podobny problem, masz kilka rozwiązań, albo zaopatrzyć się w szybki sprzęt do takich działań (AMD RYZEN) , lub zainteresować się szybkim konwertowaniem przez NVENC lub Intel® Quick Sync, są to kodeki przeznaczone do stremowania, ale po odpowiednim ustawieniu w dobrym programie, potrafią szybko i ładnie konwertować filmy.

Oczywiście, jeżeli Ci zależy na wielkości materiału tutaj polecam X256/HEVC , ale nie wszystkie odtwarzacze to obsługują.
    erdalove
    Level 10  
    Problem w tym że właśnie nie dysponuję dobrym sprzętem, do obróbki tylko 3-letni laptop LENOVO z COREi3. Próbowałem X256/HEVC w programie Format Factory ale kompresja trwa mnóstwo czasu, minutową próbkę przerabia kilka minut. Aż strach pomyśleć o 45-minutowych odcinkach serialu. Wpływ na to może mieć zapełniony po brzegi dysk w laptopie, niestety od dłuższego czasu to u mnie standard. Pozostaje chyba AVC/H264 i kompresja 1/2. Minuta nagrania - ok. 2 minuty kompresji (2 przebiegi). Może ktoś korzysta ze sprawdzonych dobrych ustawień, jaki najlepszy format wyjściowy, odpowiedni bitrate aby nie marnować miejsca a zachować dobrą jakość)? Kompresował będę na pewno do rozdzielczości 1080i, takiej z jaką zgrałem nagrania. Zgrywam do 30kl/s, zastanawiam się czy jest sens kompresować do 25kl/s?