Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PMSM - Sterowanie PMSM jakie środowisko Microchip czy STM

09 Lis 2018 13:43 288 1
  • Poziom 3  
    Czy ktoś może polecić bądź przestawić swoje wrażenie sterowania wektorowym - silnik PMSM 100-200W. Podstawy znam chodzi o bardziej praktyczne wrażenia użytkowe dotyczące korzystania z bibliotek oferowanych przez te firmy.
    Zarówno STMm jak i microchip posiadają swoje środowiska i dają do nich biblioteki FOCi z hallem czy bez.

Jakie są wasze wrażenia, dotyczące ograniczeń, kosztów, licencji itd?
    Czy są one bezpłatne, w wypadku Michrochipa wiem, że po miesiącu wygasa darmowy kompilator C ( jakiś poziom optymalizacji).

Jak to jest w wypadku STMa?
    Może ktos przerabiał Texasa?

Microchipowe DSPice sa fajne, bo są wersje dedykowane do motor kontrol 3 komplementarne wyjścia PWM ( 6kanałów) z deadtime ( zmienialny). To mnie urzeka póki co.

Obie firmy posiadają swoje starter-kity ($$$) ,ale są ich nawet fajniejsze klony z dobudowanymi OLEdami czy RS485.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Cześć,
    jeśli spojrzysz na produkty z dziedziny energoelektroniki to w większość z nich stosuje się Texasa a dokładnie
    TMS320F28335 Delfino.
    Ja natomiast stosuję uC STMa, które również posiadają 3 kanałowe PWMy komplementarne z deadtime:
    xedex napisał:

Microchipowe DSPice sa fajne, bo są wersje dedykowane do motor kontrol 3 komplementarne wyjścia PWM ( 6kanałów) z deadtime ( zmienialny). To mnie urzeka póki co.

W STMF4 i wyżej można sterować dwupoziomowym przekształtnikiem AC/DC/AC lub jednym układem trój-poziomowym wykorzystując TIM1 i TIM8.
    DSPICe to też fajny produkt.
    Jeśli wiesz o co chodzi w sterowaniu wektorowym to możesz algorytmy sterowania zaimplementować samemu. Pomocny może być Matlab-Simulink.