Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra h silnik Z16XEP - zapala się kontrolka poziomu oleju,po wymianie czujnika

Mardent1 09 Nov 2018 14:51 7392 2
 • #1
  Mardent1
  Level 2  
  Witam.Mam problem z zapalającą sie kontrolką poziomu oleju/opel astra h/ silnik Z16 XEP/1,6 benzyna.Mechanicy stwierdzili uszkodzony czujnik,został wymieniony a kontrolka dalej się zapala.Poziom oleju trochę powyżej połowy.Na oleju przejechałem około 3000 km.Może ktoś ma na ten temat wiedzę,co może być przyczyną.
 • #2
  robin161
  Level 25  
  W takim razie powinni w miejsce czujnika wkręcić manometr i sprawdzić ciśnienie oleju (powinno być 1,3 bara na obrotach jałowych). Ciśnienie poniżej 1 bara powoduje świecenie się kontrolki.
  Powodem może być zbyt niska lepkość oleju (zły jego dobór lub rozrzedzenie paliwem), zapchany smok w misce olejowej, zawór pompy lub kończąca się pompa oleju (luzy międzyzębne) - o panewkach nie wspomnę.


  Moderated By T5:

  Proszę czytać ze zrozumieniem.
  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

 • #3
  robin161
  Level 25  
  Fakt - moja uwaga dotyczyła kontrolki ciśnienia oleju.
  Co do kontrolki poziomu oleju - rozumiem, że mechanik ściągał karter i wymienił całość na oryginalny czujnik? Okablowanie do ECU sprawdzone?
  Dolewaj porcjami olej do zgaśnięcia kontrolki (nie przekraczając max.) - pomimo, że próg przesterowania jest ok. 3 cm od płaszczyzny zamocowania, w praktyce pływak i kontaktron może zadziałać później (zwłaszcza gdy nie jest oryginalny, zamontowano używany zanieczyszczony szlamem lub użyto olej o innej lepkości od zalecanego 5W30).
  Ponadto, sprawdź wentylację skrzyni korbowej - odmę z zaworkiem (na próbę odłącz ją od pokrywy).