Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie cewki Rexroth - Sprawdzenie poprawności podłączenia

stryjek96 09 Lis 2018 18:29 93 8
  • #1 09 Lis 2018 18:29
    stryjek96
    Poziom 6  

Witam, mam szybkie pytanie dot. podłączenia cewki Rexroth 0493832506. Proszę o sprawdzenie czy do wtyczki męskiej należy doprowadzić tak napięcie jak rozrysowałem. Dołączam wycinek z manuala, gdzie jest wtyk żeński, także wnioskuję że wystarczy odbicie lustrzane i będzie działać. Pytanie dość proste pewnie, ale wolę się upewnić żeby nie spalić, dziękuję i pozdrawiam.

Podłączenie cewki Rexroth - Sprawdzenie poprawności podłączenia Podłączenie cewki Rexroth - Sprawdzenie poprawności podłączenia

0 8
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2018 19:35
    Grzegorz740
    Poziom 29  

Jak tak podłączysz to będzie działać. Tylko nie pomyl kolejności przewodów.

0
  • #3 09 Lis 2018 19:39
    stryjek96
    Poziom 6  

Dzięki za szybką odpowiedź. Największą wątpliwość miałem czy to w manualu to wtyk żeński, ale skoro tak to odbicie lustrzane i będzie ok :) W takim razie podpinam tak jak rozrysowałem :)

@edit
    Nadal mam wątpliwości bo ten rysunek techniczny przedstawia tę cewkę i ten kabel z wtykiem co jest do cewki podpięty. Ale to jest to co na zdjęciu, czyli wtyk męski, a nie to co na manualu czyli żeński. Wysyłam zdjęcie gdzie widać że ten kabel to fabryczny połączony z cewką

0
  • #4 09 Lis 2018 19:52
    stryjek96
    Poziom 6  

Aktualizacja

0
  • #5 09 Lis 2018 20:00
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Kolego wybacz ale nie rozumiem , co to za dziwna cewka. Zwykła do elektrozaworu? Daj zdjęcie jej.

0
  • #6 09 Lis 2018 20:38
    stryjek96
    Poziom 6  

Tak jest to cewka do elektrozaworu. Zamieszczam zdjęcie, wraz z przewodami które już wpiąłem do tego wtyku męskiego, żeby niedługo przeprowadzić próbne uruchomienie.
    Podłączenie cewki Rexroth - Sprawdzenie poprawności podłączenia

0
  • Pomocny post
    #7 09 Lis 2018 20:51
    Krzysztof Reszka

Środkowy pin to zawsze PE , ma nawet inne umocowanie by go nie pomylić. A pozostałe nie mają znaczenia gdzie są, czy po lewej czy po prawej.

0
  • #8 09 Lis 2018 20:58
    stryjek96
    Poziom 6  

Ok, czyli rozumiem że jak zamienię 24V DC z 0V DC to nic złego nie powinno się stać, dzięki :)

0
  • #9 09 Lis 2018 21:45
    Krzysztof Reszka

Jeśli na cewce nie określono +/- to wtedy nie ma znaczenia .

0
  Szukaj w 5mln produktów