Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odpowietrzyc podłogówke na piętrze z zaworem RTL

goldboy2007 09 Lis 2018 20:16 198 3
 • #1 09 Lis 2018 20:16
  goldboy2007
  Poziom 9  

  Witam wszystkich, mam kilka pytań bo w domu zimno się zrobiło, zostało mi odpowietrzenie całej nowej instalacji C.O. O ile dolną podłogówkę chyba ogarnę, o tyle nie mam pojęcia jak odpowietrzyć jedną pętlę podłogòwki na piętrze z zaworem RTL (na zdjęciu umiejscowiony na przewodzie zaślepionym niebieskim plastikiem), na tym rozdzielaczu zostały założone też odpowietrzniki (po lewej stronie w miejscu gwintów na zdjęciu), instalator założył takie zwykłe jak przy kaloryferach są. Mówił, że będą ok, chociaż ja zastanawiam się czy nie powinny być automatyczne? I ostatnie pytanko, czy do tej pompy potrzebny jest termostat przylgowy, czy ona sama się uruchamia kiedy woda jest ciepła? Proszę o pomoc

  Pozdrawiam i dziękuję.
  Jak odpowietrzyc podłogówke na piętrze z zaworem RTL Jak odpowietrzyc podłogówke na piętrze z zaworem RTL Jak odpowietrzyc podłogówke na piętrze z zaworem RTL Jak odpowietrzyc podłogówke na piętrze z zaworem RTL

  0 3
 • Metalwork
 • Pomocny post
  #2 10 Lis 2018 10:22
  Magister_123
  Poziom 33  

  goldboy2007 napisał:
  instalator założył takie zwykłe

  Wystarczą. Podczas odpowietrzania powinny być delikatnie otwarte żeby powietrze mogło uciekać.
  Odpowietrzenie najlepiej zrealizować poprzez zakręcenie wszystkich zaworów przy grzejnikach i otwarcie tylko jednego obwodu który chcemy odpowietrzać. Pompa w szafce powinna być włączona.
  Sterowanie pompą z szafki najlepiej zrealizować na termostacie chociaż osobiście uważam że pompa od podłogówki powinna pracować cały okres sezonu grzewczego.

  0
 • Metalwork
 • #4 10 Lis 2018 19:31
  goldboy2007
  Poziom 9  

  Czyli mam rozumieć że odpowietrzam cały dół po koleji, puzniej na zakreconych kaloryferach na piętrze i otwartej pętli podlogowki ( z zaworem RTL ) uruchamiam ogrzewanie z uchylonymi odpowietrznikami lub wymienionymi na automatyczne bo widze ze zdania sa podzielone. Co do zaworu nie mam pojęcia jaki to jest .

  0