Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor - Problem - VGA - brak obrazu z skrzynki, a obraz z lapka jest.

ZlodziejZyc 09 Lis 2018 21:15 39 4
  • #1 09 Lis 2018 21:15
    ZlodziejZyc
    Poziom 1  

Witam mam taki problem, po podłączeniu starego monitora do starego lapka przez kabel VGA obraz wyświetla się na monitorze normalnie, natomiast przy podłączeniu za pośrednictwem kabla VGA z nowym kompem i starym monitorem mam czarny ekran ale połączenie jest.

Karta graficzna GTX 1070
    Karta zintregowana intela (włączona)

- Obie karty działają GTX I INTEL, bo gdy podłącze telewizor przez wyjście HDMI mam obraz na monitorze i telewizorze, natomiast wyjście VGA nie pokazuje obrazu z monitorem.
    -Dodam, że ustawiałem rozdzielczość 800x600 itd. I nic. Na Laptopie monitor działa w rozdzielczości natywnej 1680x1050 60Hz 32bity.
    -Pobrałem sterowniki, zaktualizowałem kompletnie wszystko.

- Rozwiązaniem wydaje się przejściówka, VGA - DVI-D, ale nie jestem pewien czy będzie działać. (100zł+) - cena.

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu. Dlaczego laptop który ma 5-6 lat jest w stanie wyświetlić obraz na VGA i HDMI na dwóch monitorach, a nowy PC (skrzynka) tylko HDMI.

0 4
  • #2 10 Lis 2018 08:11
    Anonimowy_użytkownik
    Poziom 6  

A można prosić o pełną specyfikację pc?

0
  • #3 10 Lis 2018 08:29
    BC109B
    Poziom 31  

A częstotliwość odświeżania obrazu w pc jak jest ustawiona? W oprogramowaniu do karty nie ma jakiegoś przełącznika do wysyłania sygnału na wyjście VGA?

0
  • #4 10 Lis 2018 08:49
    qs300
    Poziom 26  

Z tego co się orientuję, to karta GTX1070 nie posiada złącza VGA D-Sub, więc monitor podpinasz pod zintegrowaną grafikę. Żeby monitor zadziałał na zintegrowanej grafice, to powinieneś najpierw wyjąć z komputera kartę GTX1070 i dopiero odpalić komputer.

ZlodziejZyc napisał:
    Rozwiązaniem wydaje się przejściówka, VGA - DVI-D, ale nie jestem pewien czy będzie działać. (100zł+) - cena.

To cena trochę wzięta z kosmosu, ja w sklepie mam takie przejściówki po 10zł z dobrą marżą, więc albo sobie ją wymyśliłeś, albo ktoś chce znaleźć frajera i nieźle zarobić.

0
  • #5 10 Lis 2018 10:09
    badboy84
    Poziom 37  

Ten GTX nie posiada złącza VGA ponieważ złącz analogowych już sie nie stosuje. Tu jest właśnie problem, bo monitor jest analogowy.
    To nie jest kwestia szukania frajera, tylko trzeba 2 rzeczy rozróżnić jak juz się takim towarem handluje ... czy jest to tylko przejściówka czy konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. Który w tym przypadku bedzie działać, zwykła przejściówka nie.

0
  Szukaj w 5mln produktów