Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jakie głośniki komp. wybrać po zniszczeniu Genius SP-HF1800A 2.0 50W Czarne?

Naitel 10 Lis 2018 15:25 342 13
  • #1 10 Lis 2018 15:25
    Naitel
    Poziom 4  

Witajcie!

Jak w temacie. Co wybrać po zniszczeniu Genius? Myślałem nad kupnem ich ponownie bo były na prawdę dobre jak na swoją cenę(240zł). Przy okazji nie miały jakichś udziwnień. Proste głośniki 2.0 z dobrym (jak dla laika) dźwiękiem. Miałem je 5 lat i nie jestem w stanie nic sobie wybrać. Będę wdzięczny za propozycje.

Jeśli chodzi o granice kosztów to do 300 zł.

0 13
  • #2 10 Lis 2018 16:52
    Przemysław553
    Poziom 6  

Witam. A mogą być 2.1? Różnią się tylko tym że są z subwooferem.

0
  • #3 10 Lis 2018 17:10
    Naitel
    Poziom 4  

Jasne. Generalnie jestem otwarty na różne propozycje, bo sam jak patrze na te głośniki to ciężko na coś się zdecydować. W dodatku na głośnikach się bardzo nie znam, a są ludzie co siedzą w tym temacie i często niedrogi sprzęt umieją podpowiedzieć co gra lepiej niż niejeden w większej cenie.

0
  • #4 10 Lis 2018 17:20
    Przemysław553
    Poziom 6  

Polecam dla Pana zestawy 2.1 sam posiadam taki i jestem z niego bardzo zadowolony. Ten system głośników wzbogaca tony i jakość dźwięku , chodzi mi głównie o subwoofer.
    A wiadomo że im większa moc głośników i subwoofera tym lepiej. Co do propozycji to takie coś by dla Pana pasowało?
    Logitech 2.1 Z313.
    Jak dla mnie najlepszy stosunek ceny do jakości i design.

0
  • #5 10 Lis 2018 17:54
    Naitel
    Poziom 4  

Niestety, te logitechy to zupełnie nie moja bajka. Nie wykluczam ,że są dobre jednak nawet wyglądem nie przypadają mi do gustu. Zastanawiam się nad Fenda R30BT albo Microlab B77.

0
  • #6 10 Lis 2018 18:35
    Przemysław553
    Poziom 6  

Aha , bo Pan chce z obsługą bluetooth , to te będą dobre-mają dużą moc, są małe gabarytowo , wyjście słuchawkowe , dołączony pilot i regulację tonów. Moim zdaniem kompaktowe i funkcjonalne.

0
  • #7 10 Lis 2018 19:59
    Naitel
    Poziom 4  

To nie tak. Zwyczajnie te głośniki wydały mi się jakościowo dobre. Nawet nie zauważyłem ,że mają dodatek w podłączeniu bluetooth. Te drugie Microlaby już nie mają.

0
  • #8 11 Lis 2018 11:10
    n.vision
    Poziom 26  

Fenda R30BT - zachecily mnie dobre opinie w internecie i kupiłem. Z bluetooth skorzystalem 2 razy, raz zeby przetestowac i raz, zeby komus pokazac. Fajnie, ale bezuzyteczne.

Jakosc dzwieku bardzo dobra, rozczarowuje niezbyt gleboki bass. Ciagle pracują na podkreconym basie, a on nie umie zejsc specjalnie nisko. Poza tym to tylko 300zl, nie ma co oczekiwac osiagow jak od glosnikow za 1000zl.

Poza tym sa dosc duze, na biurku zajmuja duzo miejsca wiec do PC wolalbym jednak 2.1. Te 2.0 bardziej nadaja sie na regal

0
  • #9 11 Lis 2018 14:20
    Przemysław553
    Poziom 6  

Dobry wybór i decyzja a jak będzie Pan chciał zestaw 2.1 to polecam serdecznie te Logitechy , Z213 i Z313 lub Creative T3250.

0
  • #10 11 Lis 2018 15:06
    Naitel
    Poziom 4  

Ja rozumiem ,że nie osiągnę za 300 zł tego co za 1000. Nie ma złudzeń. Chodzi mi tylko by się nie cofać, a mam wrażenie ,ze podane przez @Przemysław553 głośniki są jednak dosyć słabsze od tych co miałem. Nie neguje oczywiście tego, że są one w jakimś stopniu dobre jednak z komentarzy w sklepach czy też ogólnych parametrów są one półkę niżej. Mam dość duże biurko i stały na nim wspomniane Geniusy, który zapewne większe niż wymienione w temacie. Jeszcze poczekam na jakieś ciekawe propozycje, plus ciekawi mnie zdanie o tych Microlabach. Z tego co udało mi się wyczytać, do 300 zł pokonują nawet Geniusy. Ludzie bardzo pozytywnie piszą o tych Microlabach B77.

Edit: Czy jeszcze ktoś zna się na tych sprawach i może się wypowiedzieć?

0
  • #11 13 Lis 2018 13:29
    Naitel
    Poziom 4  

Niestety nikt więcej się nie wypowiada. Zostawię jeszcze temat na dzień. A nóż ktoś napisze.

0
  • #12 13 Lis 2018 14:12
    lukaszd82
    Poziom 27  

Jak do 300zł to polecam wybrać coś z tych propozycji:

Fenda R25BT

Typ: stereo (2.0), aktywne
    Dodatkowe atuty: regulacja tonów niskich i wysokich, Bluetooth 4.0, NFC, wyjście słuchawkowe
    Moc RMS: 2 x 22 W

Opis: Fendy R25BT zostały zaprojektowane tak, aby radziły sobie w roli typowych głośników komputerowych: w małym pomieszczeniu, na biurku, poniżej osi uszu. Głośniki posiadają niewiele wad jeśli spojrzymy na ich cenę, w większości będąc w typowo spotykanymi w tego typu konstrukcjach. Lżejsze, ale czytelne i świeże granie, które w połączeniu z całkiem dobrą jakością wykonania i niską ceną skutkuje tym, że trudno jest ich nie polecić co bardziej oszczędnym użytkownikom tanich modeli głośników typowo pod PC. Pozytywnie odznacza się wyposażenie w nadajnik Bluetooth oraz ogólna przystępność w zakresie ułożenia i ustawienia, przez co głośniki są łatwe w odbiorze i przystępne również dla niedoświadczonych jeszcze słuchaczy.

Przeczytaj recenzję Fenda R25BT

Genius SP-HF1800A

Dodatkowe atuty: regulacja tonów niskich i wysokich, wyjście słuchawkowe oraz wejście liniowe na przednim panelu
    Moc RMS: 2 x 25 W

Opis: Bardziej rozbudowany wariant modelu 500A. Głośniki te zastąpiły swego czasu popularne konstrukcje z serii 2000. Ich cechą charakterystyczną jest brak maskownic, a także 1″ tweetery i podwójne 4″ membrany szerokotonowe, generujące bardziej spójną falę akustyczną o czytelnej górze, bezpośredniej średnicy oraz stonowanym dole. Z tyłu znajdują się otwory bass reflex, a także włącznik sieciowy. Regulacja głośności, basu i tonów wysokich znajduje się na przednim panelu, na którym również wyprowadzone zostały wyjście słuchawkowe i wejście liniowe pod które można podłączyć np. odtwarzacz mp3 lub mikrofon, także wszystkie najważniejsze rzeczy są w tym modelu łatwo dostępne i nie trzeba się gimnastykować, aby coś ustawić. Warto wspomnieć, że model ten posiada dwa wejścia audio (2xRCA + jack stereo) umieszczone z tyłu jednej z kolumienek.

Microlab B77

Dodatkowe atuty: regulacja tonów niskich i wysokich
    Moc RMS: 2 x 24 W

Opis: W tej cenie jest to jedna z lepszych propozycji o fantastycznym stosunku ceny do możliwości oraz mocy, o ładnym wyglądzie (naturalnie jest to rzecz subiektywna, ale zawsze) oraz bardzo porządnym wykonaniu. Głośniki grają całkiem wyrównanym pasmem o naturalnej barwie i przede wszystkim podkreślonym basie, który często w budżetowych systemikach stereo po prostu kuleje. Pomagają w tym krótkie i nisko strojone porty Bass Reflex znajdujące się z tyłu kolumienek. Elektronika układu wzmacniającego jest chłodzona dużym radiatorem, zaś same głośniki można podłączyć do sprzętu źródłowego za pomocą normalnych kabli RCA. Jedyne wady w przypadku B77 oscylują w zakresie ergonomii, bowiem pokrętła regulacji tonów umieszczono wraz z włącznikiem z tyłu jednej z kolumienek. Z przodu znajdziemy tylko regulator głośności. Mimo to jest to moim (i nie tylko moim) zdaniem świetna i estetyczna pozycja na każdą kieszeń.

Test Microlab B77
    Test odsłuchu na Youtube:
    Microlab B77 vs Edifier R1280T

Microlab FC-330

Typ: stereo + subwoofer (2.1), aktywne
    Dodatkowe atuty: regulacja tonów niskich, wyjście RCA
    Moc RMS: 2 x 16 W + 24 W

Opis: Kolejna mocna pozycja 2.1, tym razem ponownie od Microlaba. Generalnie jest to ten sam model co Modecom MC-2110 i poza logiem producenta niczym się nie różnią. Głośniki te to mocna alternatywa dla innych tanich zestawów 2.1, na ogół powalająca je na kolana jakością dźwięku oraz współczynnikiem ceny do możliwości. Dobra jakość dźwięku spokojnie kwalifikująca je do słuchania muzyki w tym systemie. Elektronika układu wzmacniającego również jest tu chłodzona dużym radiatorem, dzięki czemu nie są im straszne nawet bardzo długie okresy pracy w dni letnie. Same głośniki można podłączyć do sprzętu źródłowego za pomocą normalnych kabli RCA, jak również wyprowadzić z nich sygnał dźwiękowy tą samą drogą. Uwagę wizualną przykuwa duży subwoofer typu front-firing, co może być kluczowe dla osób z problemami akustycznymi w pomieszczeniu odsłuchowym.

Potencjalne alternatywy: Modecom MC-MSF50

Recencja Microlab FC330

Fenda R30BT

Dodatkowe atuty: regulacja tonów niskich i wysokich, Bluetooth 4.0, NFC, pilot zdalnego sterowania, wyjście słuchawkowe
    Moc RMS: 2 x 25 W

Opis: Fenda R30BT są jednymi z najtańszych głośników bezprzewodowych, które sprawnie równoważą między sobą możliwości i jakość dźwięku w stosunku do ceny. Całkiem dobrze wykonane, wyposażone w dwa przetworniki i tylne porty Bass-Reflex, wpadają w ucho jako przyjemny i muzykalny zestaw stereo o dużej poprawności strojenia. Dzięki bezprzewodowej komunikacji oraz rozbudowanemu pilotowi, możliwe jest sterowanie nie tylko podstawowymi parametrami pracy głośników, ale też odtwarzaniem utworów. Korzystając z Bluetooth zestaw prezentuje dobrą jakość dźwięku bez konieczności żadnych dodatkowych inwestycji w okablowanie lub sprzęt źródłowy taki jak osobne karty dźwiękowe. Wystarczy dokupić adapter Bluetooth 4.0. Moim zdaniem jest to bardzo fajna alternatywa dla czasami nieco zbyt analitycznych głośników konkurencyjnych. A przede wszystkim dla tych użytkowników, którzy chcą nabyć coś podobnego klasą, ale grającego trochę bardziej „po ludzku”.

Przeczytaj recenzję Fenda R30BT

0
  • #13 14 Lis 2018 12:57
    Naitel
    Poziom 4  

Super. Dziękuję bardzo za wypowiedzi. Wybralem Microlaby B77.

0
  • #14 14 Lis 2018 12:58
    Naitel
    Poziom 4  

Super. Dziękuję bardzo za wypowiedzi. Wybralem Microlaby B77.

Dodano po 40 [sekundy]:

Wybralem B77

0