Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laser SF-PN 101 - Czy warto kupić?

helterskelter33 10 Nov 2018 19:32 282 4
    helterskelter33
    Level 18  
    Witam! Posiadam kilka sprzętów audio firmy Aiwa w których uszkodzone są głowice laserowe Sanyo SF-PN 101. Chciałbym zapytać doświadczonych forumowiczów jakie mają doświadczenia z tym typem lasera. Czy ten typ lasera jest w miarę trwały i niezawodny i czy warto go zakupić? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    wroona
    Level 23  
    Z mojego doświadczenia powiem że wolę je wymieniać niż np. KSS lub SOH. Z drugiej strony nad czym się tu zastanawiać Jeśli taki jest w sprzęcie i chcemy go naprawić to wymieniamy i tyle.
    helterskelter33
    Level 18  
    Gdzieś wyczytałem że stosowano je w bumboxach typu NO NAME dlatego troche się obawiałem. Czyli jest to konstrukcja udana?
    wroona
    Level 23  
    Nie tylko. Jest ich bardzo dużo np. w Philipsach. Inny temat to jakość sprzedawanych laserów. Jest różnie. Można kupić w Impelu. Przynajmniej dają gwarancje.
    Po wymianie jeśli laser ruszył to raczej nie miałem nigdy reklamacji ale zdarzyło się że nowy był gorszy od starego i trzeba było wymienić na inny.
    A przed wymianą sprawdź omomierzem silniki bo to one są często uszkodzone a nie laser. Wyczyścić też by było dobrze, w laserze można odkręcić soczewę z cewkami i wyczyścić wewnętrzny pryzmat.
    helterskelter33
    Level 18  
    Niestety, czyszczenie nie pomoglo. Mam akurat jedna oryginalna glowice Sanyo w innym sprzecie gdzie dziala. Podstawilem caly modul i nadal nie czyta plyt. Mam pewnie uszkodzona elektronike sterujaca