Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piekarnik Amica 601GE2.33ZPMSYN(W)ECO - nie działa termostat

10 Lis 2018 19:47 1164 4
  • Poziom 2  
    Witam Forumowiczów.

Z dnia na dzień padła mi piekarnik elektryczny w kuchence Amica 601GE2.33ZPMSYN(W)ECO.
    Objawy;
    - po włączeniu temperatury, czasomierza, trybu piekarnika nic się nie dzieje, nie świeci się żarówka, nie działa wentylator, nie nagrzewa się.
    - na zimnym po przekręceniu pokrętła czasomierza na "0" słychać kliknięcie dzwonka kończącego.

Specjalista ze mnie żaden, ale na początek sprawdziłem żarówkę bo pomyślałem, że jest przepalona i odcina cały układ lecz jest sprawna, Dalej wyczyściłem pokrętła i zalegający pod nimi syf, ale też nic. Zastanawiam się nad wymianą termostatu, ale nie wiem czy to wina tej części skoro gdzieś przeczytałem, że na zimnym jak się przekręci te pokrętło czasu na zero i słychać kliknięcie to termostat jest w porządku. Proszę o pomoc. Może to wina czegoś innego (bezpiecznik, moduł)?

Pozdrawiam.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Może to poczytaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3251925.html
    A tak swoją drogą to daj foto swego sprzętu bo nie bardzo mogę skojarzyć tego pacjenta.
    Jeżeli nie czujesz się na siłach to poszukaj kogoś bardziej oswojonego z prądem. Powodzenia.
  • Poziom 2  
    dodaje zdjęcie kuchenki. Czytałem artykuł z podanego linku jednak u mnie nie ma zegara więc może tamten problem łącznika krzywkowego być innym niż w mojej sytuacji. Ciekawi mnie ta opcja objawów niesprawnego termostatu. Z drugiej strony jeżeli termostat byłby zepsuty to na pokrętle funkcji działała by opcja samego podświetlenia piekarnika a to też nie działa mimo że żarówka jest sprawna. Teraz już podejrzewam ten przełącznik funkcji.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Piekarnik Amica 601GE2.33ZPMSYN(W)ECO - nie działa termostat
    Może też być uszkodzony termostat stały tzw. o ile ta kuchenka jest w niego wyposażona (np. 10 czy 16A/300°C) Z reguły jest on z tyłu piekarnika i odcina dopływ prądu do przełącznika funkcji czyli tego krzywkowego. Termostat regulowany o którym piszesz zostawiłbym w spokoju o ile cyka tak jak piszesz. Miernik w rączki i tak ;
    Odkręcamy najpierw tylną obudowę ( po odłączeniu zasilania prądu jak i gazu dla bezpieczeństwa). Jeżeli tam po drodze nie ma tego termostatu o którym wspomniałem to niestety, ale trzeba odkręcić górny blat kuchenki (n 8 wkrętów pod palnikami - mogą być problemy, ale ja zazwyczaj nacinam delikatnie flexem pod płaski wkrętak.

Po zdjęciu blatu trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie do tego przełącznika. Na 90% w nim są wypalone styki lub wypracowane krzywki - więc on będzie do wymiany. A może tylko spadł przewód zasilający.
    Jak wygląda stały termostat to masz w załączniku - może kuchenka nie jest wyposażona w ten element.
  • Poziom 2  
    problem rozwiązany - poszedł programator.

Dodano po 1 [minuty]:

problemem był programator. Elektryk zmostkował i działa.