Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RS51K57H92C nie wykonuje testu kostkarki

10 Lis 2018 23:28 714 7
 • Poziom 12  
  Witam.

  Kupiłem lodówkę Samsung RS51K57H92C która nie wykonuje testu kostkarki. Test chciałem wykonać ponieważ kostkarka nie produkuje lodu. Mechanizm kostkarki jest "martwy" mieszadło w zbiorniku działa. Dystrybutor wody również działa prawidłowo - w sumie raz uzupełnił wodę w 1/3 . Przewody wodne są drożne. Lodówka robi zadana temperaturę - działa. Jak wleję wodę ręcznie w komorze kostkarki lód się wytworzy ale go nie wyrzuca - sama kostkarka nie nabiera wody. Ma ktoś jakiś pomysł?

  Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 12  
  Kurcze jest świetnie opisane tylko fizycznie nie mogę uruchomić testu kostkarki - dosłownie jak by brakowało prądu. nie ma pojęcia gdzie tego już szukać. Obawiam się ze moduł sterujący może być do wymiany - dlatego podpytuje czy ktoś miał taki kłopot. Być może jest jakieś zabezpieczenie ? bezpiecznik ?

  Michał
 • Poziom 22  
  Kostkarka jest podpięta do płyty głównej, przycisk testu, krańcówki i czujnik temperatury również. Należałoby sprawdzić silnik kostkarki, przewody łączące a na końcu drivery silnika.
 • Poziom 12  
  Jedyne co udało mi się sprawdzić to przycisk testu po 3-4 sekundach daje sygnał dźwiękowy wszystkie przewody wydają się ok. A wody jak nie leje tak nie leje i lodu nie wyrzuca. Wodę nalałem ręcznie. Zona kiedyś zauważyła ze wyskoczył jakiś komunikat c26 ale było to raz i tak zapamiętała.
 • Poziom 12  
  Czy to może być płyta główna ?
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  david2611 napisał:
  Czy to może być płyta główna ?

  Mało prawdopodobne przy błędzie 26C. Uszkodzona jest kostkarka.
 • Poziom 12  
  A czy kostkarka jest odpowiedzialna za napełnianie wody? Raz w sumie mi napełniła wodę w 1/3 i ten komunikat tez tylko raz mi się wyświetlił i reszta hula bez zarzutu.