Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeltest - Program diagnostyczny

piotr budzowski 11 Lis 2018 08:08 267 11
  • #1 11 Lis 2018 08:08
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Witam
    Proszę o opinie o tym programie kogoś kto pracuje na programie jeltest co ten program potraf zrobić ?

0 11
  • Szkolenia SEP
  • #2 11 Lis 2018 08:59
    arturavs
    Poziom 39  

piotr budzowski napisał:
    programie jeltest

Jaltest, to nie tylko program.

Co prawda już na Jalteście nie pracuję, ale przez około pięć lat dobrze mi służył.
    Duży wybór adapterów, końcówek pomiarowych. Dość przejrzysta obsługa oprogramowania.
    Zdarzały się błędy w tłumaczeniach, ale rzadko ( może już zostało to poprawione).
    Minusem jest to, że nie obsługiwał osobówek ( co również mogło ulec zmianie), dla mnie to nie przeszkadzało, bo robiłem tylko ciężarowe.
    W tym było trzy szkolenia i trzy aktualizacje w ciągu roku od zakupu.
    Z tzw. uniwersalnych diagnoskopów, Jaltest obsługuje największą liczbę pojazdów i funkcji.

piotr budzowski napisał:
    co ten program potraf zrobić ?

Nic nie robi :-) Diagnoskop jest po to, aby Cię naprowadzić na trop usterki. Naprawić musisz sam :-)

Śmiało mogę polecić zakup.

0
  • Szkolenia SEP
  • #3 11 Lis 2018 09:03
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Kolego chodzi czy potrafi zmienić siłę hamowania w naczepie i na przykład zmiana vin w volvie oraz czy potrafi w volvie skopiować dane z kasety przy wymianie.

0
  • #4 11 Lis 2018 09:04
    arturavs
    Poziom 39  

piotr budzowski napisał:
    Kolego chodzi czy potrafi zmienić siłę hamowania w naczepie

Tak, potrafi odczytać, i zaprogramować mowy modulator EBS, zmienić parametry itp.

piotr budzowski napisał:
    zmiana vin w volvie oraz czy potrafi w volvie skopiować dane z kasety przy wymianie.

Nie wiem, nie było mi to potrzebne.

0
  • #5 11 Lis 2018 09:12
    piotr budzowski
    Poziom 23  

W scani zaprogramować moduły przy wymianie?

Dodano po 5 [minuty]:

Dlaczego przestałeś na nim pracować?
    Serwisówki lepsze programy?

0
  • #6 11 Lis 2018 09:17
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Jaltest kopiuje binarnie kasety z volva na pewno.

To fajny sprzęt.

0
  • #7 11 Lis 2018 18:06
    arturavs
    Poziom 39  

piotr budzowski napisał:
    Dlaczego przestałeś na nim pracować?

Rozstałem się z firmą w 2012 roku. Od tamtej pory Jaltesta w rękach nie miałem.

Przed zakupem testowałem m/n Texa Testertech ( czy jakoś tak) i KTS Bosha, oraz Jaltest.
    Jako że był to jednak spory wydatek, to kilka diagnoskopów wziąłem na testy.
    Do mnie należała decyzja co kupić.

Texa w przedbiegach odpadła, KTS hmmmm też nie ciekawie wypadł. W sensownych pieniądzach i z dużymi możliwościami tylko Jaltest.

Mówię, przez pięć lat kiedy go użytkowałem wszystko do czego był potrzebny robił.

Nie wiem jak teraz jest, i jak jest z innymi diagnoskopami, ale Jaltest miał tryb bodajże Expert Mode.
    Trzeba było podać PIN, aby do niego wejść. Wtedy można było zmieniać parametry ważnych systemów.
    Co ciekawe PIN był generowany na podstawie nr PESEL głównego użytkownika ( w tym przypadku mój ;-) ).

Po trzech błędnych wpisach następowała blokada diagnoskopu. I tylko dystrybutor, lub producent ( Hiszpania) mógł to odblokować.

Strumien swiadomosc... napisał:
    To fajny sprzęt.

Fajny, to mało powiedziane. Chyba jedyny multi-markowy kombajn co tyle rzeczy robi.

0
  • #8 11 Lis 2018 20:36
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

arturavs napisał:
    ale Jaltest miał tryb bodajże Expert Mode.

Np. programowanie wyprzedzenia hamowania naczepy.........

0
  • #9 11 Lis 2018 22:42
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Wyprzedzenie to prosta rzecz.Może coś bardziej skomplikowanego.

Dodano po 5 [minuty]:

Wyłączy imo w volvie lub ogranicznik prędkości zmieni.
    A może w scani zmieni obroty silnika przy włączonej przystawce , zrobi odrzucenie błędu czujnika nox.

0
  • #10 12 Lis 2018 09:17
    Dagomir
    Poziom 16  

Imma w volvie nie wyłączy, ograniczenie prędkości zmieni bezproblemowo, ograniczenia mocy przez usterki adblue kasuje bezproblemowo nawet w blutecu, dla xpi na dużym EGR przeprowadza cały test w celu odzyskania mocy. Jeśli potrzebujesz jakieś info pisz na PW pracuje na tym od 4 lat odpowiem na wszelkie pytania.

0
  • #11 12 Lis 2018 13:02
    ogarniamSAM
    Poziom 7  

A ile kosztuje roczna licencja.

0
  • #12 12 Lis 2018 19:34
    Dagomir
    Poziom 16  

Roczna licencja kosztuje około 4 tyś pln.

0