Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hyundai coupe tiburon. - nie grzeją lusterka

11 Lis 2018 11:54 234 2
 • Poziom 2  
  Witam.Od kilku dni posiadam wspomniane w temacie auto.Mam problem z grzaniem lusterek..Po wciśnięciu przycisku ogrzewania szyby,nie zapala się dioda potwierdzająca załączenie.Słychać "cyknięcie" w miejscu,gdzie są bezpieczniki i złącze OBD..Szyba tylna grzeje prawidłowo a na lusterkach pojawia się zaledwie 0,2v..Maty grzewcze w lusterkach działają-po podaniu im bezpośrednio 12V,grzeją znakomicie(chociaż ich oporność to 8ohm-ktoś w jakimś poście pisał,że powinno być 50ohm)..Spotkał się ktoś z podobnym problemem i zna rozwiązanie?..Będę też wdzięczny za podesłanie opisu tej "skrzyneczki" z bezpiecznikami.

  Druga sprawa dotyczy świecącego się błędu poduszek powietrznych..Zna ktoś dobrego i godnego polecenia fachowca w okolicach Warszawy,który rozwiąże problem?..Z góry dziękuję za pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Tutaj masz coś co powinno Ci pomóc:
  Link

  Co do poduszek - zakupiłem interfejs i sam kasuję błędy. Mam gdzieś luźną instalację i okresowo zapala się kontrolka (najczęściej po ruszeniu fotela pasażera). Jakiś naprawiacz zniszczył zatrzaski od wtyku łączącego instalację z komputerem poduszek i prawdopodobnie tutaj jest przyczyna pojawiania się błędów (wtyk zablokowany jest trytytkami). Komputer okresowo zgłasza błąd wysokiej impedancji naboju poduszki kierowcy. W moim przypadku mam pewność, że poduszki są na swoim miejscu i że nie są to atrapy - jeżeli kupiłeś już auto z niedziałającymi poduszkami to lepiej sprawdź czy jakiś Janusz nie postanowił oszczędzić na Twoim bezpieczeństwie...
 • Poziom 2  
  Dzięki za instrukcję.Problem z grzaniem lusterek i niepalącą się kontrolką rozwiązany.Winny był przepalony bezpiecznik :-)..Co do poduszek to wyjmowałem fotele-czyściłem i poprawiałem styki wtyczek..Mam pewne podejrzenie..Ktoś grzebał w instalacji,bo mimo nie zapiętych pasów,kontrolka potwierdzająca gaśnie a zapala się błąd poduszek..Nie obejdzie się pewnie bez pomocy fachowca :-( .Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.