Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 - Centralny zamek zablokowany

11 Lis 2018 19:46 750 7
  • Poziom 12  
    Witajcie, nadszedł czas gdzie po dwudniowej walce z zamkiem centralnym potrzebuje pomocy. Mianowicie po wymontowaniu zamka w celu sprawdzenia mikrostyków, gdyż zapalało się czasem samo z siebie światło w całej kabinie i zamontowaniu zamka spowrotem przestał działać. Nie potrafi się otworzyć. Dokładnie to tak, w środku zamka jestem pewien że wszystko jest na swojej pozycji, przynajmniej nie widziałam żeby coś wypadło jak go rozkręciłem. Zamonotwałem zamek, pozamykałem drzwi parę razy, otwierały się normalnie, więc założyłem boczek drzwi i zamknąłem je jeszcze raz, wcisnalem zamykanie na kluczyku, następnie otwarcie i wystąpił brak reakcji na którąkolwiek klamkę.
    Słychać jakby zamek się otwierał, ale nie chce się poluzować na uchu przy drzwiach przy ciągnieciu klamki. Wyłamałem już lekko boczek drzwi żeby się dostać do zamka, ale dalej jest słabe dojście. Drutem ciężko co kolwiek nastawić, wygląda tak jakby ten silniczek w środku zamka zsunął się z prowadnic i nie poluzuwuje zapadek. Cięgna klamek sprawne.
    Wyjść widzę kilka drastycznych i mniej drastycznych:
    1. Wylamanie całego boczku drzwi i próba odczepienia części elektrycznej zamka od części mechanicznej (o ile to pomoże)
    2. Odcięcie ucha ze słupka, jednak podobno jest to ciężkie do wykonania.
    3. Gmeranie drutem na ślepo, jednak niewiele widać i nie wiem za co tam ciągnąć.

PS: grzybek blokowania drzwi podnosi się do góry i opuszcza normalnie.
    Liczę na wasze pomysły.
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 40  
    Linka klamki wewnątrz źle założona skoro po założeniu boczka pojawił się problem.
  • Poziom 12  
    Trzyma się dobrze, brak możliwości otwarcia którąkolwiek klamką, wyczytałem na jakimś forum, że pręt od zewnętrznej klamki może być za głęboko wsadzony co powoduje zablokowanie zamka, tylko że nie mam jak go zdemontować :-/

Dodano po 1 [minuty]:

piachu1994 napisał:
    To zamek z której strony? Podczas naprawy zamka sprawdziłeś wiązkę z drzwi do słupka?

Zamek od strony kierowcy, nie działa żadna klamka, słychać siłownik zamka, przeczytaj mój post wyżej co sądzisz o tym co napisałem, może faktycznie racja z tą klamką zewnętrzną, tylko czy to ma aż tak duży wpływ?
  • Poziom 34  
    Jeżeli to zamek od kierowcy, to musisz wyrwać boczek. Niestety nie ma innej opcji.
    Może i są sposoby mniej inwazyjnie, ale nikt tutaj nie popiera sposobów złodziei.
    Jeżeli był problem z zamkiem to się generalnie wymienia na nowe mikrostyki, oraz przegląda przewody do zamków (ja tak osobiście robię).
    Spotkałem się z opcją, że nawet linka powodowała problemy, tylko bez usunięcia boczka mało co możesz zrobić. Może być również uszkodzony mechanizm w samym zamku odnośnie otwierania fizycznego.
  • Poziom 12  
    Osobiście nie wiem czy był problem z mikrostykiem czy wysiada moduł komfortu w każdym bądź razie no sprawdzam to właśnie, jednak ze stało się jak się stało i potrzebuje to zrobić do czwartku. Odpowiedz mi czy cięgno z zewnętrznej klamki faktycznie może blokować działanie mechanizmu otwierania zamka? Czy to tylko jakiś wymysł. Jestem w stanie dostać się pewnym miejscem bez rozrywania dalej boczku żeby go odczepić, ale jeśli nie pomoże to nie chce zostać bez klamki. Jeżeli już się to nie uda, to czy rozrywajac boczek drzwi i urywając część elektroniczną, zamek mechaniczny się otworzy i będę mógł otworzyć drzwi?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozumiem że wkładka nie działa?
    Wg mnie źle go złożyłeś.
  • Poziom 12  
    Jutro postaram się wyciągnąć ciegno klamki zewnętrznej, podobno jest jednak za głęboko w tym plastiku co je trzyma i dlatego. Dam znać co i jak.
    Kolego z postu wyżej, jak źle złożyłem to nie powinien się też zamknąć, przynajmniej ja tak to rozumiem