Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miele WT 2780 WPM Pralko-suszarka - Stała waga wsadu prania.

arth 12 Nov 2018 01:06 912 8
 • #1
  arth
  Level 10  
  Witam.
  Jak w temacie problem polega na tym,że pralka nie reaguje na wzrost wagi wsadu,niezależnie od ilości wskazuje wartość <25%,co oczywiście wymusza z automatu wskazanie dodania detergentu na poziomie ok.40%

  Zgodnie z instrukcją obsługi ustawienie punktu zerowego jest OK.
  Moje pytanie ,w jaki sposób pralka ta oblicza ilość prania-detergentu.
  Czy w tych pralkach zastosowano coś w rodzaju tensometru ?

  Pozdrawiam.
 • #2
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  W sumie też mnie to ciekawi.
  Moja miele też nieprawidłowo wskazuje ilość (wagę) wsadu, ale mimo tego nie robi to żadnego problemu więc można korzystać normalnie. Tylko że u mnie nie wskazuje wartości <25%, tylko wartość jak pamiętam >40%, jednak reaguje na zwiększenie.
 • #3
  abuhamza
  Home appliances specialist
  Najczęściej nie waży jak amortyzatory się skończą.. można taka opcja też wyłączyć.
 • #4
  arth
  Level 10  
  To, że opcję tą można wyłączyć to wiem ,ale nie o takie usunięcie usterki mi chodzi.
  Czyli mam rozumieć , że w tych pralkach amortyzatory pełnią rolę również tensometru ?Poza tym obserwując jej pracę nie zauważyłem jakichkolwiek niepokojących objawów które by mogły wskazywać , że jest coś nie tak.
 • #5
  abuhamza
  Home appliances specialist
  No na moje jak amorki skapcieja to ten ciężki baniak leży prawie, że na ziemi a jak są długo nie wymieniane to rozciągają się sprężyny. Stąd te 25% bez wkladania niczego do bębna, najlepiej zaobserwować to po zdjęcia blatu i naciśnięciu go ręka do dolu czuc czy flak czy sztywny.
 • #6
  arth
  Level 10  
  Do kolegi abuhamza ta pralka programowo na starcie pokazuje wartość wsadu <25% i takie wskazanie w przypadku tej pralki jest OK.Ale nadal pytam na jakiej podstawie oblicza wagę wsadu.
 • #7
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  Heh ja u siebie sprawdziłem to obecnie pokazuje 75% na pustym, jednak pralka to stara w487 wps. Amorki raczej nie są wywalone bo nic podczas prania się nie dzieje.
 • #8
  zielinskii
  Level 15  
  Rozkreć przód i boki i możliwe że przy jednym amortyzatorze jest czujnik jak by taki dodatkowy amortyzator cienki. Zmień amory. Pierw sprawdź czy są już zużyte.
 • #9
  arth
  Level 10  
  To dopiero sprawdzę za jakieś 3 tygodnie ,bo aktualnie nie ma mnie w kraju.
  Witam.
  Wprawdzie trochę to trwało ,ale tak na podsumowanie- po rozebraniu obudowy okazało się, że czujnik ważenia był ugięty i miał tendencje do zacinania się (prawdopodobnie do ugięcia doszło w trakcie transportu). Po jego wyprostowaniu i ponownej kalibracji pralki funkcja wagi załadunku działa prawidłowo.