Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wideodomofon z możliwością podglądu obrazu z kamer wifi?

12 Lis 2018 03:19 1233 38
  • Poziom 4  
    Witam. Poszukuję wideodomofonu, którego kamera łączyła by się z wyświetlaczem bezprzewodowo i z routerem, dało by się go również obsługiwać zdalnie np. przez telefon oraz uzyskać podgląd obrazu na wyświetlaczu, z kamer wifi zainstalowanych w domu.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    Dahua VTO i VTH - jest wersja po skrętce, po jednej parze przewodów i po wifi można spokojnie dobrać odpowiedni zestaw, i dodatkowo wpiąć kamery IP, coś podobnego ma w ofercie też Hilvision ale wg mnie lepiej w zestawieniu do Twoich potrzeb wychodzi Dahua
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    adversus napisał:
    Dahua VTO i VTH - jest wersja po skrętce, po jednej parze przewodów i po wifi można spokojnie dobrać odpowiedni zestaw, i dodatkowo wpiąć kamery IP, coś podobnego ma w ofercie też Hilvision ale wg mnie lepiej w zestawieniu do Twoich potrzeb wychodzi Dahua

Akurat z tych dwóch to tylko HikVision ma wbudowane WiFi. DS-KH6310-W
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    kood napisał:
    adversus napisał:

Akurat z tych dwóch to tylko HikVision ma wbudowane WiFi. DS-KH6310-W

Jak zwykle kolego @kood bzdury piszesz... Panel Dahua, VTH5221D ma wifi...

https://sklep.delta.poznan.pl/strongpanel-wew...ip-dhi-vth5221d-wi-fi-ip-dahua_l1_p11011.html
    To forum jest od tego aby pomagać a nie od tego by tu reklamować dahue i deltę.
    I mam nadzieję że pomożesz autorowi jak już kupi to co mu poleciłeś w dodaniu kamer wifi do tego panelu i uprzedzisz go wcześniej a nie po fakcie że będzie się to wiązało przynajmniej z zakupem rejestratora dahua a możliwe że i wymiany kamer na dahua.
  • Poziom 27  
    kood napisał:
    To forum jest od tego aby pomagać a nie od tego by tu reklamować dahue i deltę.
    I mam nadzieję że pomożesz autorowi jak już kupi to co mu poleciłeś w dodaniu kamer wifi do tego panelu i uprzedzisz go wcześniej a nie po fakcie że będzie się to wiązało przynajmniej z zakupem rejestratora dahua a możliwe że i wymiany kamer na dahua.

Zastanów się zanim coś napiszesz, na początku tematu napisałem że Dahua i Hik maja takie rozwiązania w ofercie (owszem są jeszcze Gira, Legrand czy Siedle ale sądzę że na tego ostatniego stać nielicznych, i tak kolego montowałem Siedle mam programator do tego sprzętu ale myślę że o tym nie masz zielonego pojęcia), ty zaś napisałeś że tylko Hik, więc dałem linka pierwszego z brzegu by pokazać że się mylisz kolego. Wpisz symbol VTH5221D w google i na początku masz abc i deltę...
    Kolejna sprawa może autor tematu komuś zleci montaż, może sam będzie montował?
    Jaki masz z tym problem ?
    adversus napisał:
    Zastanów się zanim coś napiszesz, na początku tematu napisałem że Dahua i Hik maja takie rozwiązania w ofercie

Jak byś chciał pomóc to pierwsze co to powinieneś się zapytać autora jakie ma kamery, jaki i czy w ogóle ma rejestrator, Bo jeśli nie ma rejestratora Dahua lub BCS to zakup tego co proponujesz będzie się wiązał z zakupem rejestratora a nie wykluczone że z wymianą kamer aby to jako tako działało na tym co proponujesz. Ty wciskasz gdzie się da Dahue i deltę, i to nie pierwszy temat gdzie to robisz.

adversus napisał:
    Siedle ale sądzę że na tego ostatniego stać nielicznych, i tak kolego montowałem Siedle mam programator do tego sprzętu

Przychodzisz się tu dowartościować? Bo kolejny raz się tu wychwalasz co to nie jesteś i czego nie masz.

adversus napisał:
    VTH5221D w google i na początku masz abc i deltę...

Dla mnie bardzie stosowne było by dać symbol lub ewentualnie link do strony producenta niż reklamować jakiś sklep.

adversus napisał:
    Kolejna sprawa może autor tematu komuś zleci montaż, może sam będzie montował?
    Jaki masz z tym problem ?

Taki że udzielasz porad a właściwie to robisz reklamę czegoś co nie wiadomo czy będzie działać ze sprzętem który ma autor.
  • Poziom 27  
    Nie mam co dyskutować z kolega, bo się widzę że zna na wszystkim i na wszystko ma odpowiedź... Czytaj ze zrozumieniem a później pouczaj, autor zapytał o domofony z funkcją wifi, podałem symbole początkowo Dahuy VTO VTH... jak bys nie zauważył i dodałem że Hik ma tez takie rozwiązania.
    Nikogo nie reklamowałem. Naprawdę masz jakiś kompleks, może warto się tym zainteresować?
    Ty napisałeś że tylko Hik ma takie rozwiązania, to podałem linka do pierwszego lepszego sklepu z opisem że nie tylko Hik (akurat Delta ma rzetelne opisy i sam u nich kupuje, co w tym złego) Przeszkadza to tobie ? Jaki masz z tym problem...?
    Zamontuj sobie kilka wideodomofonów IP za 40 000 złotych to pogadamy... tak słownie czterdzieści tysięcy złotych, bo takie są ceny Siedla.
    Jak nie montowałeś domofonu Dahuy to sie nie wypowiadaj tak kategorycznie jak o tym że nei maja rozwiązań wifi, bo kamera wcale nie musi być Dahuy by działała i nie musi być rejestrator.
    Ale ty znowu wiesz lepiej, zresztą jak w każdym temacie gdzie się spieramy, za każdym razem negujesz Dahue.... to jest zastanawiające...
    adversus napisał:
    Czytaj ze zrozumieniem a później pouczaj, autor zapytał o domofony z funkcją wifi

To właśnie Ty widzisz to co chcesz. Napisał wyraźnie:

"oraz uzyskać podgląd obrazu na wyświetlaczu, z kamer wifi zainstalowanych w domu."

adversus napisał:
    Jak nie montowałeś domofonu Dahuy

Montowałem wiele razy i wiem z doświadczenia że z kamerami innych producentów jest problem.
    Nawet jak na rejestratorze Dahuy działają OK to z tym domofonem działają tak że w praktyce jest to bezużyteczne.

adversus napisał:
    zresztą jak w każdym temacie gdzie się spieramy, za każdym razem negujesz Dahue....

Poprzednio o ile się nie mylę to chodziło o gwarancję BCS a nie o Dahue.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Kamer jeszcze nie posiadam, ale docelowo zamierzam zainstalować 5 zewnętrznych wifi ip, które będą zapisywały obraz na serwerze w sieci. A na monitorze wideodomofonu w razie czego uzyskać podgląd przynajmniej z jednej
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Kamery IP WiFi to ostatnia "deska ratunku". Kamery i tak muszą mieć zasilanie, najlepiej 12V. Trzeba liczyć się z możliwymi brakami sygnału router->kamera. Przewody masz już rozprowadzone czy jeszcze nie?
  • Poziom 4  
    Jeszcze nie mam.
    Kupiłem niedawno dom jednorodzinny i go dopiero remontuje.
  • Poziom 27  
    kood napisał:
    adversus napisał:
    Czytaj ze zrozumieniem a później pouczaj, autor zapytał o domofony z funkcją wifi

To właśnie Ty widzisz to co chcesz. Napisał wyraźnie:

"oraz uzyskać podgląd obrazu na wyświetlaczu, z kamer wifi zainstalowanych w domu."

To jak to zestawisz z tym co napisał autor tematu ????

Arkadiusz1986r napisał:
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Kamer jeszcze nie posiadam, ale docelowo zamierzam zainstalować 5 zewnętrznych wifi ip, które będą zapisywały obraz na serwerze w sieci. A na monitorze wideodomofonu w razie czego uzyskać podgląd przynajmniej z jednej

Co to znaczy wg kolegi ???? Bo ja nie rozumiem stwierdzenia.
    kood napisał:

Nawet jak na rejestratorze Dahuy działają OK to z tym domofonem działają tak że w praktyce jest to bezużyteczne.

Wyjaśni mi kolega jak to rozumieć ? Bo wg mnie to albo działaja albo nie :) A stwierdzenie że działaja ale są bezuzyteczne to dla mnie jakas nowa jakość :)
    Rozumiem. Więc najlepiej rozprowadź od każdego punktu, gdzie ma być kamera, po jednej skrętce w jakieś docelowe miejsce, gdzie będzie serwerownia/rejestrator. I od tego punktu poprowadż ze 2 skrętki w miejsce, gdzie będzie zamontowany wideodomofon(najlepiej obsadź puszkę elektryczną). Dodatkowo jeśli miałbyś wideodomofon, który będzie typowo WiFi to miej na uwadze, że musi mieć on dobry sygnał z routera WiFi(najlepiej jeśli i on będzie miał skrętkę z serwerowni).
  • Poziom 27  
    Staramy się pomóc autorowi tematu... więc oczywiście jak przedmówca wspomniał najlepiej do kamer i do domofonu ułożyć po skrętce, do miejsca gdzie byłby zamontowany rejestrator (czy to rozdzielnia, serwerownia czy inne miejsce w domu), zapis w chmurze jest mało racjonalny i może się okazać że jak będzie potrzeba przejrzeć jakiś zapis to będzie lipa. Domofon i kamery można zasilić przez PoE więc nie potrzeba dodatkowych przewodów.

Pytanie do autora czy ma jeszcze możliwość ułożenia skrętek do kamer i domofonu?
  • Poziom 4  
    Mam taką możliwość.
    Tylko co do rejestratorów to mam pewne obawy.
    W domu mam zainstalowany bezprzewodowy alarm i do niego czujki. Magnetyczne we wszystkich drzwiach i oknach, czujki pir, gazu, zalania i ognia/dymu.
    Po wyjściu mogę tym wszystkim zarządzać przez telefon. Docelowo w późniejszym czasie alarm będzie podpięty do centrum alarmów w Solid Security.
    I teraz tak - licząc już, że jest już on podłączony do Solidu - Wyjeżdżam gdzieś np. na wakacje i następuje włamanie, to interwencja przyjeżdża w ciągu kilku minut. Co w przypadku, kiedy w ciągu tych kilku minut złodziej znajdzie i zniszczy albo ukradnie wideorejestrator? Przecież w tym momencie przepadną mi wszystkie nagrania, bo w nim jest dysk twardy. Naprawdę nie lepiej prowadzić zapis w chmurze? Mam internet 150mbit/s.
  • Poziom 27  
    Zasada jest taka że zawsze robi się przewodowe instalacje jeśli są takie możliwości, ponieważ systemy bezprzewodowe można zhakować, a jak nie to zagłuszyć. Dlatego bezprzewodowe rozwiązania stosuje sie tylko wtedy gdy nie ma możliwości położenia przewodów. Dodatkowo nie trzeba pamiętać o bateriach w czujnikach itp. Akurat trochę rejestratorów uruchomiłem w życiu i tu ja jak i inni będą kolegę namawiać właśnie do takiego rozwiązania, całym systemem czyli domofonem i kamerami może kolega zarządzać z poziomu smartfona.
    Generalnie rozwiązanie Dahuy jest bardzo przyzwoite, mają w ofercie cały asortyment kamer, rejestratorów jak i współdziałających z nimi wspomnianych wideodomofonów IP

Pierw złodziej musi wiedzieć gdzie jest rejestrator, a na tym etapie gdy jest możliwość ułożenia kabli można o to zadbac. Kolejna sprawa że są modele kamer wyposażone w gniazdo pamięci microSD, i można tak ustawić że zapis jest dodatkowo na karcie, raczej mało prawdopodobne że w czasie włamania ukradną kamery, będą szukać rejestratora, zwłaszcza że jest zamontowany alarm.... a co to za system alarmowy ma kolega ? Może kolega podac producenta, model ???

A mając kamery wifi (co fachowiec będzie wiedział gdy zobaczy) bierze zagłuszacz i co? Nic sie nie nagra w chmurze.... czy nawet na rejestratorze, można to zrobić niepostrzeżenie i nie będzie widać kto się włamał.
    Zrób wszystko jak należy "po kablu". Będzie problemem zamontować rejestrator np gdzieś na poddaszu, albo w piwnicy, jakiejś komórce za np skrzynkami? Jeśli złodziej już wejdzie, to zapewne będzie zamaskowany. Co Ci tak właściwie da samo nagranie skoro nie będzie widać twarzy? Jeśli to będzie nietutejszy złodziej to policja umorzy postępowanie.
  • Poziom 27  
    Generalnie chowasz tylko rejestrator, i do niego doprowadzasz jedna skrętkę ze switcha plus zasilanie, więc gdzie schowasz to już proste, przykłady podał poprzednik.

Centralka szału nie robi, jak działa i jesteś zadowolony to ok. Chińczyk i tyle i to tani, bardzo tani..., pytanie jak z supportem i serwisem w przyszłości, ale jak to się mówi 3xC , cena czyni cuda. Na pewno bym sie na to nie zdecydował i nikomu nie polecił. I sądzę że taka jest opinia większości instalatorów z tego forum. Ale masz, działa to najważniejsze... No niestety ale serio proponuje by nie brnąć w tego typu sprzęt jako domofon i kamery...

• Poziom 43  
    Arkadiusz1986r napisał:

Z systemem alarmowym nie ma to nic wspólnego, dodatkowo jestem ciekaw miny instalatora z SS jak to zobaczy i kiedy wpadnie na to że do tego czegoś nie da się podpiąć w żaden sposób nadajnika.
  • Poziom 27  
    sosarek napisał:
    Arkadiusz1986r napisał:

Z systemem alarmowym nie ma to nic wspólnego, dodatkowo jestem ciekaw miny instalatora z SS jak to zobaczy i kiedy wpadnie na to że do tego czegoś nie da się podpiąć w żaden sposób nadajnika.

Tu kolega ma w 100% rację, może być zonk gdy przyjdzie instalator z Solidu... Może nie być jak się podłączyć ale i może nie umieć :), sory ale kadrę mają boską.
    A Solid ma takie gwiazdy że gdy podłączał nadajnik do Versy gdzie miał wszystkie sygnały wyprowadzone (zał/wył, włamanie, napad, przymus) podłączył u klienta tylko włamanie... Taka firma.
  • Poziom 27  
    Po prostu rejestrujesz kolejne kamery w panelu sterowania... możesz mieć tam listę ulubionych... Panel wideodomofonu dos fajne menu gdzie ustawiasz co i jak, na YT nawet są tutoriale.
    Na smartfonie masz jedna aplikację do kamer i domofonu.
    W instrukcji wszystko opisane odnośnie dodawania kamer itp. I wybierz najlepiej wszystko od jednego producenta - chodzi o protokół ONVIF, bo głównie tylko z tym mogą być problemy jeśli podpinasz sprzęt różnych dostawców.
  • Poziom 4  
    Co do alarmu to nie mam zastrzeżeń, poza tym, że nie da się wyłączyć tego gadania przy uzbrajaniu i rozbrajaniu "alarm uzbrojony", "alarm rozbrojony". Wszystkie czujki sprawdzałem i działają bez zastrzeżeń. Również centralka i apka.
    Arkadiusz1986r napisał:
    i wideodomofon np. https://sklep.delta.poznan.pl/...-wi-fi-ip-dahua l1 p11011.html

To jest sam panel wewnętrzny, jeszcze trzeba zewnętrzny i zasilanie.

Dodano po 1 [minuty]:

Arkadiusz1986r napisał:
    Wszystkie czujki sprawdzałem i działają bez zastrzeżeń.

Jak będzie trochę ogarnięty złodziej to wejdzie jak do siebie...

• Poziom 43  
    Arkadiusz1986r napisał:
    Co do alarmu

Nie nazywaj ZABAWKI systemem alarmowym - prócz tego jak napisałem - nie posiada żadnych wyjść i nie podłączysz do tego czegoś żadnego nadajnika.
    W przypadku zdarzenia ubezpieczyciel także się wypnie.
    Skoro już robisz remont wykonaj wszelkie możliwe instalacje i zamontuj sprzęt z prawdziwego zdarzenia.
    To nie są kamery IP.