Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] kolumny aktywne do domu i do perkusji elektrycznej

RJulcio 12 Nov 2018 10:14 1602 8
    RJulcio
    Level 4  
    Poszukuję kolumn aktywnych "niskobudżetowych", które posłużą dziecku do ćwiczeń na perkusji elektrycznej (czasem ma dość na słuchawkach, a my lubimy dźwięk perkusji) i które można będzie użyć na imprezce domowej do nagłośnienia w salonie 50m2. Nie jestem audiofilem i nie szukam drogiego sprzętu, ale plastikowe prykawki od komputera mnie drażnią. Myślałem o którymś a tych zestawie:
    1. Taga Harmony TAV-500B
    2. BEHRINGER EUROPORT MPA40BT
    3. BEHRINGER EUROLIVE B205D
    4. BEHRINGER F1220D
    Napiszcie cy coś warte te produkty, lub co innego można wybrać.
    Z góry dzięki za pomoc
    DjMapet
    Level 43  
    To ma być jedna kolumna czy dwie?
    Zalecam dwie.
    Jeśli sprzęt ma służyć tylko do nagłośnienia perkusji i imprezek, to oczekiwania spełni w jakimś stopniu tylko ostatnia pozycja, choć jak oczekujesz bardziej efektywnego basu (np. brzmienie stopy), to optował bym raczej za kolumnami z 15" midbasem. Coś w rodzaju B-215D.
    Jeśli też do słuchania muzyki w domu, to raczej kolumny home audio i też z jak największym (przynajmniej 8-10") głośnikiem niskotonowym.
    Zestaw TAV-500B, trochę cieniutki. Muzyki na nim posłuchasz, na perkusji niezbyt głośno od biedy da się pograć, ale imprezki nim już nie zrobisz.
    Ile chcesz przeznaczyć na nagłośnienie?

Pozdrawiam.
    RJulcio
    Level 4  
    Też miałełem problem czy 1 czy 2. Do grania na imprezie 2 do odsłuchu przy bębnach 1 starczy. W 1 zestawie bluetooth jest co ułatwia granie, wiem ma małą moc, ale nie lubię muzy na maxa w domu.
    Kasa oczywiście im mniej tym lepiej bo to prezent dla nieletniej perkusistki a wydatków zawsze dużo. Myślę że absolutny limit 1,5kzł
    RJulcio
    Level 4  
    A może coś takiego Fun Generation Satmix 2.1 cena akceptowalna i odtwarza po BT?
    DjMapet
    Level 43  
    Mega basu nie ma się co spodziewać, ale w domu powinno wystarczyć.
    Kup u Thomanna. Tam chyba jest najtaniej a jak się nie sprawdzi, to do dwóch tygodni można zwrócić.

Pozdrawiam.
    RJulcio
    Level 4  
    Dzięki za pomoc.
    RJulcio
    Level 4  
    Kupiłem Fun Generation u Thomman'a. W porównaniu do domowych kolumn z osobnym subem basu ma, aż za dużo. Głośność zestawu na 2, bas na 3, wysokie na 4 i cały dom nagłośniony dobrze. Córka się cieszy, że obsługuje równocześnie perkusję, BT i 2 dodatkowe źródła- może zakładać kapelę.
    RJulcio
    Level 4  
    Serdeczne dzięki za pomoc. Zestaw nadal odpalany do 2/10 bo inaczej szyby wylecą.
    :please: