Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szeregowe łączenie anten czytnika RFID

credens 12 Nov 2018 10:47 378 5
    credens
    Level 9  
    Witam . Czy w czytnikach tagów EM4000 125kHz można łączyć równolegle anteny. W czytniku który posiadam antena ma 388uH. Potrzebuję tych czytników kilkanaście w jednym urządzeniu i pomyślałem sobie o zrobieniu modułów np 5 anten do jednego czytnika. Podkreślam, że odczyt odbywał się będzie każdorazowo tylko z jednej anteny.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    adversus
    Level 31  
    Niestety takie rozwiązanie nie zadziała. Nie chcę się zagłębiać w szczegóły techniczne, ale jest to dość trudne zadanie dla 2 anten a co dopiero dla 5. Niestety pozostaje użyć tyle czytników ile potrzebujesz i każdy ze swoja antena. Jeszcze jest sprawa odległości. Jeśli czytniki będą za blisko będą się zakłócać i spadnie zasięg. Daj więcej szczegółów na temat ich odległości od siebie może coś jeszcze poradzimy.
    credens
    Level 9  
    Mam coś takiego. Średnica wewnętrzna anteny ok 1 cm.

Szeregowe łączenie anten czytnika RFID

Generalnie będzie służył do odczytu mini tagów w szklanej bańce i sczytuje z odległości ok 1-2 cm więc mogę je umieścić dość gęsto. Sam czytnik zbiera też mniej więcej z takiej odległości.

Bardziej chodziło mi o obniżenie kosztów wyposażenia(jeden kosztuje 40zl, a wybrałem ten - raz ze względu na małe wymiary, a dwa posiada interfejs Wiegand), tym bardziej, że przewiduję powyżej 20 czytników w jednym urządzeniu.
    adversus
    Level 31  
    Podtrzymuje swoje zdanie, zwłaszcza że cewki czytnika są tak malutkie, będzie bardzo trudno dobrać takie cewki o ile nie będzie to niemożliwe.
    drobok
    Level 32  
    Możesz sobie te anteny przełączać. Wystarczy ci kontroler i jakiś multiplekser (ew zestaw kluczy rf)
    adversus
    Level 31  
    drobok wrote:
    Możesz sobie te anteny przełączać. Wystarczy ci kontroler i jakiś multiplekser (ew zestaw kluczy rf)

Jaki jest sens przełączania ? Gdy tag będzie przy jednej antenie działać będzie inna antena... Efekt, brak pewności odczytu... Oszczędności często komplikują sprawę i paradoksalnie podnoszą koszty.