Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran blokada sensorowa - Gdzie najlepiej wpiąć się z blokadą sensorową

12 Lis 2018 10:55 591 15
  • Poziom 17  
    Witam

Pytanie banalne ale kto pyta nie błądzi ,mianowicie zakupiłem blokade sensorową (ukryty przycisk) ,zastanawiam się po przeczytaniu bardzo wielu tematów w który obwód się wpiąć aby zabezpieczenie miało sens i było w jakiś sposób bezpieczne .
    Zastanawiałem się nad wpięciem blokady pod elektromagnes mieszka zmiany biegów gdyż posiadam auto w wersji automat wiec jest mozliwość dopóki nie wciśnie się ukrytego włącznika nie odblokuje się blokada skrzyni biegów po wciśnięciu pedału hamulca ,tylko pytanie czy siłowo można zerwac tą blokade skrzyni chodzi o elektromagnes niewiem jaka jest zasada tej blokady ,,....?

Drugim miejscem nad którym się zastanawiałem jest blokada rozrusznika tylko gdzie w tym momencie się wpiąć ,w blokadzie jest przekaźnik ale czy wystarczający aby zrobić odcięcie rozrusznika czy trzeba zastosować dodatkowy lub czy w piąć się w instalacje pod istniejący przekaźnik jeśli taki idzie do rozrusznika niewiem jak jest to rozwiązane ...?

Nad resztą metod grubo sie zastanawiam np. odciecie pompy paliwa (tu jest problem z zapowietrzaniem sie układu diesel) , zasilanie ecu (możliwe że będą błędy w ECU), odcięcie zapłonu .
    Jeśli ktoś się chce udzielić w temacie proszę bez okrzyków że to było ,wiem że było ale czytałem wiele i nie tylko na elektrodzie jest tego dużo także prosze o pomocne odpowiedzi porady ,schemat jeśli ktoś posiada .Blokada dodam że jest ze zwłoką 30s po nieumyślnym zgaszeniu samochodu tzn że mozna w tym czasie uruchomic samochód ponownie bez wciskania ukrytego włącznika
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Daj sam rozruch.Ewentualnie włącznik stop.ECU błędu na desce nie będzie ale inne systemy zapamiętają brak komunikacji.
  • Poziom 17  
    Sam rozruch masz na myśli odcięcie rozrusznika rozumiem czy co może jesteś w posiadaniu schematu elektrycznego gdzie się wpiąć pod rozrusznik i czy trzeba dodatkowy przekaznik touran 2004 1.9 tdi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Tam cienkie przewody w module bortnetz.Czerwony z czarnym kostka idąca od stacyjki
  • Poziom 17  
    I co to ma odciąć rozrusznik czy zasilanie deski rozdzielczej niezbyt ta odpowiedź jest jasna
  • Poziom 19  
    Skrzynie biegow mozna recznie odblokowac wiec takie rozwiazanie jest bezsensu. Odciecie typowo rozrusznika tez ma swoje wady nawet w przypadku automatycznej skrzyni. Podaj ozn literowe silnika oraz rocznik , latwiej beezie doradzic.
  • Poziom 43  
    Tnij przekaźnik systemowy ,zasilanie samego klika bierz poprzez przekaźnik ze stopu,szyby etc.
  • Poziom 17  
    Tzn. Jak można skrzynie ręcznie odblokować podasz prąd na krótko do elektromagnesu czy co masz na myśli silnik BKC 1.9 tdi 105 KM .Drodzy koledzy ja wiem ze nie ma 100% zabezpieczeń ja szukam jedynie rozwiązania które opóźni zlodziejaszkowi próbę kradzieży itd itp zresztą nie jest to samochód bóg wie jakiej wartości poprostu Lubie w każdym aucie mieć coś oprócz standardu z jakim wyjeżdża z fabryki
  • Poziom 17  
    Chyba brak chętnych by coś doradzić w temacie ostatecznie
  • Poziom 36  
    Ja u siebie dodatkowo rozłączam zasilanie świateł, licząc, że nieoświetlony samochód bardziej zwraca na siebie uwagę.
  • Poziom 38  
    freebsd napisał:
    Ja u siebie dodatkowo rozłączam zasilanie świateł, licząc, że nieoświetlony samochód bardziej zwraca na siebie uwagę.

bardzo proste rozwiązanie ,a zarazem bardzo skuteczne i pomysłowe.
  • Poziom 17  
    Rozmyslalem przy braku odpowiedzi właśnie też nad światłami ale awaryjnymi lub podłączenie pod klakson tez może to wzbudzić zainteresowanie niewtajemniczonych przechodniów przypadkowych przy probie ingerencji w samochód tylko żeby to zrobić o czym pisze musiał by sensorowy układ działać odwrotnie uruchamiać klakson lub awaryjne a nie je rozlaczac macie jakiś pomysł jak to zmodyfikować albo kupić gotowy układ a ten ci mam do szafki schować 😊

Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/blokada-zaplonu-g2-tryb-serwis-skuteczna-alarm-i7247165766.html
  • Poziom 38  
    zwirek2 napisał:
    macie jakiś pomysł jak to zmodyfikować
    przez dodatkowy przekaźnik lub podpiąć się w inny styk w tym co masz ,o ile moduł jest rozbierany
  • Poziom 43  
    Ja zakładam z dodstkowym przekaźniliem . W razie uruchomienia auta przy uzbrojonym immo trąbi klakson auta
  • Poziom 36  
    Witam,

zwirek2 napisał:
    zakupiłem blokade sensorową (ukryty przycisk) ,zastanawiam się po przeczytaniu bardzo wielu tematów w który obwód się wpiąć aby zabezpieczenie miało sens i było w jakiś sposób bezpieczne .

Pamiętaj aby Twoje zabezpieczenie miało tryb serwisowy, abyś nie musiał, zostawiając auto u mechanika czy w myjni, zdradzać sposobu rozbrajania.
    Montaż zabezpieczenia bez trybu serwisowego mija się z celem.

Pozdrawiam.