Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Canon Pixma G3400 - zbyt duża ilość wydruków

whinterspoon 12 Nov 2018 10:56 2208 2
    whinterspoon
    Level 9  
    Witam,
    od roku czasu byłem szczęśliwym posiadaczem drukarki Canon Pixma g3400.
    Drukarka została zakupiona w sieci sklepów Saturn, oczywiście z 24 miesięczną gwarancją.
    Ponieważ drukuję sporo ilość dokumentów w serwisie powiedzieli że gwarancja obejmuje tylko 30tyś. wydruków, jeśli powyżej muszę zapłacić za naprawę sprzętu (wydkruków było 34tyś). Koszt naprawy sprzętu jest taki sam jak koszt nowej drukarki, więc stąd moja prośba do forumowiczów czy coś na własną rękę można z tym fantem zrobić.
    W serwisie napisali
    wymiana glowicy drukujacej
    wymiana podajnika papieru
    wymiana "pampersa".

Jeśli chodzi o samą wadę to po prostu z dnia na dzień przestała drukować i wyskoczył błąd 5B00.

proszę o pomoc
    mariusz-r
    Level 11  
    Błąd 5B00 to informacja o przepełnieniu zbiornika na zużyty atrament.
    Pochłaniaczy nie trzeba wymienić, wystarczy dobrze wypłukać i wysuszyć.
    Błąd do skasowania, instrukcję znajdziesz w googlach
    mattm
    Level 20  
    I mnie dziś dotknął ten sam problem z wyżej wymienioną drukarką.
    Może ktoś ma jakąś instrukcję jak oczyścić ''pampersa''?
    Za pomocą programu WicReset skasowałem licznik i drukarka działa, ale chciałbym jeszcze dokładnie wyczyścić miejsca w których zbiera się zużyty atrament. Jednak nie chcę rozkręcać całej drukarki bez instrukcji. Z tego co widziałem na filmach na youtube.com dostępna po zdjęciu tylnej pokrywy jest tylko niewielka część pojemnika, to wyczyściłem ale czy to wystarczy?

Najlepiej by było dorwać instrukcję serwisową, ale tego nie znalazłem nigdzie w sieci. jednak może ktoś nią dysponuje i mógłby sie podzielić.

//Edit

Na Youtube znalazłem taki filmik, może komuś pomoże w dostępie do wszystkich pochłaniaczy zużytego atramentu. Po obejrzeniu go (niestety w mojej drukarce mam pełne pojemniki z tuszami) stwierdziłem, że wygodniej będzie wywiercić otwór w dolnej części drukarki i postawić ją na kuwecie fotograficznej, którą umyje od czasu do czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=Qq5517Z7ThY