Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

movie maker - przytłumiony dźwięk

jabczana 12 Nov 2018 17:38 516 3
    jabczana
    Level 8  
    witam posiadam windows 10 i movi maker 2012 jeszcze wczoraj było wszystko w porządku nic nie doinstalowywałem, dziś włączam program i pojawił się problem mianowicie:

dźwięk w projekcie nagrany prze zemnie jest cichy i przytłumiony praktycznie nie nadający się do odsłuchu, natomiast dźwięk filmu który leci w tle jest normalny

dodam że muzyka jaką posiadam na komputerze czy filmy na youtube działają normalnie wszystko jest w porządku

zauważyłem też że problem dotyczy wszystkich projektów które miałem robione w programie movi maker, co ciekawsze wszystkie projekty zapisuję w jednym folderze co by nie robić bałaganu na komputerze, i otworzenie tych próbek dźwięku pomijając movi maker na przykład za pomocą windows media player czy innego programu muzycznego ku mojemu zdziwieniu nie pomaga dźwięk jest nadal podły.

wygląda to tak jak by problem dotyczył tylko tego jednego folderu powiązanego z movi maker. - dodam że jeden projek miałem zapisany zupełnie w innym folderze i na innej partycji i jest ten sam problem nie ważne czy otwieram projekt za pomocą movi makera czy próbki dźwieku osobno jakims innym programem

co próbowałem zrobić?

-przegrzebałem ustawienia movi makera ale wygląda wszystko w porządku.
    -usunąłem dotychczasowe sterowniki dźwieku (miałem kilka podstawowe, z nvidi, i od rolanda) obecnie mam tylko podstawowe windołsowe
    -przywróciłem system do punktu z przed kilku dni gdzie wszystko było dobrze
    - przeinstalowałem movi makera

nic nie pomogło

bardzo mi zależy na naprawieniu tego ponieważ mam jeden projekt nad którym pracowałem ponad miesiąc, i akurat wczoraj go skończyłem ale nie zdążyłem wy renderować... peszek.
    EloElektro
    Level 2  
    Może spróbuj przekonwertować te pliki do innego formatu.
    Możesz zrobić to online: https://cloudconvert.com/ (wybierz wav jako format, do którego konwertujesz).
    Następnie spróbuj je odtworzyć w Windowsie (sprawdź czy problem nadal występuje) i jeśli ok, to zaciągnij je ponownie do programu.
    jabczana
    Level 8  
    witaj. po założeniu tematu dalej szukałem rozwiązania i w sumie następnego dnia je znalazłem, problemem były kodeki. choć to też dziwna sprawa bo wcześniej ich nie instalowałem i wszystko działało bez zarzutu.

zauważyłem że problem z dźwiękiem ma jedynie format .wmv w którym to pliki dźwiękowe właśnie zapisuje movi maker - a stąd już prosta dedukcja że coś z oprogramowaniem. co prawda jak szukałem rozwiązania widziałem podobne problemu i ludzie pisali że sterowniki - jednym pomagało innym nie, ja szczerze mówiąc trochę to olałem bo wcześniej żadnych sterowników dodatkowych nie instalowałem i było wszystko w porządku.

ale w sumie doinstalowałem paczkę K-Lite_Codec_Pack_1340_Standard i pomogło. - choć dwie wersje instalowałem bo pierwsza (nowsza) nie pomogła.
    chwilę przed tym zdarzeniem tzn jakieś 3-4 dni miałem aktualizację windowsa - może to jest powód problemu?

EloElektro - tak wiem o takich konwerterach czasami nawet korzystam, jednak konwertowanie na stronie czy w innym programie nie pomagało gdyż plik wyjściowy był po prostu słabej jakości przez brak sterów i po konwersacji jakość nie ulegała poprawie.

piszę to bo może komuś kiedyś się przyda. pozdrawiam.
    EloElektro
    Level 2  
    Od kiedy pamiętam korzystam ze standardu *. wav i nigdy się nie zawiodłem :-)