Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Mini 210-3000ew - Nie można uruchomić, zasilanie i miganie diod

12 Lis 2018 17:52 270 5
  • Poziom 5  
    Otóż posiadam oto tego notebooka, i niestety nie posiadam ładowarki a u mnie jej nie ma, dlatego postanowiłem naładować na raz laptopa zasilaczem laboratoryjnym ZHAOXIN RXN-305D wkładając wtyczkę do laptopa i krokodylkami podłączyć do zasilacza lab. Ustawiłem takie samo napięcie jakie daje ładowarka do niego czyli 19V, odpaliłem, brak ekranu, dioda od ładowania mruga na pomarańczowo tak samo jak dioda od Caps Lock a dioda zasilnia się świeci, laptop włączył się z obrotami wentylatora na full i później opadł ale czułem że, coś w środku nadal chodzi tylko ekranu nie ma i te diody świecą. Bateria była kiedyś wymieniana przez serwis na nową MADE IN CHINA ale notebook działał, po uruchomieniu go napięcie się nie zmieniło jedynie natężenie było tylko 0.6 A co było za mało według mnie, czy powinienem go tak zostawić uruchomionego aby baterie się naładowały? Bo laptop nie był używany od kilku lat a napięcie baterii nie idzie sprawdzić, bo między te wejścia sonda się nie mieści i ma 5 pinów. Jakieś pomysły? Sprawdzić napięcie baterii jakoś ze środka? Dzisiaj zamierzam go przeczyścić i popatrzyć, podobno płyta główna była wymieniana w nim przez serwis i działał. Czy idzie naładować baterie tym zasilaczem laboratoryjnym? Może się grzać strasznie na pewno przy 30W ale mogę zastosować jakieś radiatory/wentylatory w nim o ile opłaca się gwarancję psuć... :idea: :?:

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    A bez baterii odpala?? Napięcie baterii możesz zmierzyć przypinajac do krokodylków igły. Jaki amperaż masz??
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 5  
    Amperaż baterii, ładowarki czy laptopa? Wtykałem drucik spoiwa lutowniczego między piny i próbowałem zmierzyć napięcie na AC ale nic nie pokazuje, tak samo na pinach obok, trudno się dostać do tych blaszek między ściankami ale spróboje jeszze igłą, a co do podłączania laptopa to daje na odpowiednie napięcie ładowarki, i świeci się na biało dioda ładowania ale gdy chcę uruchomić to na ułamek sekundy mrugną wszystkie diody na laptopie i tak jakby wywala za każdym razem wciśnięcia przycisku uruchamiania laptopa.
  • Poziom 5  
    Dzięki bardzo, przestudiuję ten link :)
  • Poziom 5  
    A więc niestety nie mam sprzętu aby to zrobić... Pozostaje mi kupno zasilacza i najwyżej zwrócenia bo serwis mi się nie opłaca.