Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch PKS 40 pilarka - problem z wirnikiem

12 Lis 2018 18:11 216 4
  • Poziom 3  
    Witam!
    Mam problem z wyciągnięciem wirnika ze stojana, po prostu nie chce wyjść. Czy jest na to jakiś sposób, żeby go wyciągnąć? Czy mógł się przygrzać i dlatego nie chce wyjść? Chciałem kupić nowy wirnik, bo w starym brakuje jednego komutatora :)

Bosch PKS 40 pilarka - problem z wirnikiem Bosch PKS 40 pilarka - problem z wirnikiem Bosch PKS 40 pilarka - problem z wirnikiem
  • Moderator
    Uzwojenie wirnika wygląda na przegrzane, ale sam wirnik powinien dać się lekko wyjąć. Czy wirnik daje się obrócić w stojanie?
    Spróbuj zaświecić latarką w szczelinę między wirnikiem a stojanem, może wpadła tam wyłamana działka komutatora?
  • Poziom 3  
    Właśnie problem w tym, że nie chce wyjść ani w dół ani do góry. Na zdjęciu są zaznaczone strzałkami takie zgrubienia, wyglądają na fabryczne, które blokują go żeby wyszedł ten wirnik. Z tego co szukałem da się dokupić osobno wirnik i osobno stojan. Jest luz pomiędzy wirnikiem a stojanem i normalnie lekko się obraca a nie chce wyjść przez te zgrubienia właśnie. ;/

Bosch PKS 40 pilarka - problem z wirnikiem
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Przegrzałeś mocno stojan przez co spuchł plastik. Dlatego nie chce wyjść po dobroci.
    Stojan również do wymiany jeśli nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto.
  • Poziom 39  
    Chwytasz jedną ręką stojan, a drugą ręką przykładasz kołeczek drewniany przyłożony do końca rotora i jednocześnie trzymając uderzasz w kołeczek, lub umieszczasz stojan na rozsuniętych szczękach imadła tak, żeby wirnik nigdzie nie haczył, a stojan oparty był tylko na szczękach i poprzez klocek drewniany lub miękki metal (Al, Cu) uderzamy w końcówkę rotora/ wirnika. Uważamy, żeby nie zbić końcówki rotora, dobrze jest też wcześniej wstawić całość do specjalnego pieca.
    Prawdopodobnie w żłobkach wirnika zastosowano taki materiał/przekładki (podobny do plastyku), który pod wpływem temperatury "wypłynął" po za żłobek i po zastygnięciu "skleił" stojan z wirnikiem...