Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolby Digital z youtube i netflix trzaski w głośnikach przez arc pcm jest ok

patroll21 12 Lis 2018 21:21 1530 0
    patroll21
    Poziom 2  
    Miałem problem, z którym nie mogłem poradzić sobie przez 6 miesięcy. Mianowicie chodzi o trzaski wydawane przez kolumny kina domowego, w większości słyszalne z głośników surround przy czym, jeśli wyjście dźwięku telewizora nie było na auto tylko pcm to problemu nie było, ale nie było dźwięku dolby 5.1. Droga była bardzo długa. Kable, różne amplitunery, dźwięk po optycznym i nic to nie dawało. Dzwoniłem do LG z gwarancją na tv. Powiedzieli, że nie są odpowiedzialni za zewnętrzne aplikacje. Dzwoniłem do metalowa - nie rozumieli problemu, pierwszy raz słyszeli mój model tv lg 55uj6517. Amplituner Onkyo teraz Harman Kardon nadal występują trzaski, urywania dźwięku. Na zagranicznych forach ma to swoją jakąś nazwę, bodajże pooping. A więc do rzeczy. Problem faktycznie leżał w tv, zaktualizował em firmware telewizora przez stronę producenta, tzn sterowniki na pendrive zgodnie z instrukcją. Okazało się, że mimo zaznaczonej auto aktualizacji nie robiło tego zawsze. Po wgraniu najnowszych sterów problem znikną i wreszcie pozbyłem się denerwującego trzaskania. Mam nadzieję, że komuś się przyda informacja. Na pewno będzie to działać na innych markach również.