Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Beko DIS1521- odpływ przedłużonym wężem

13 Lis 2018 01:06 816 8
  • Poziom 9  
    Hej.
    Mam pytanie odnośnie przedłużenia węża odpływowego od zmywarki a mianowicie czy taka koncepcja się sprawdzi:
    Od zmywarki odchodzi po samej podłodze wąż fabryczny 1,5m, dalej łączę go (przy podłodze) z 2m przedłużką i na samym końcu wznosi się do góry do syfonu na wysokość 75cm. Czy zda to swoją rolę?
    Nie mogę przedłużyć rury kanalizacyjnej, gdyż pomiędzy stoi piekarnik i jego "plecy" blokują tą możliwość.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    mhataszi napisał:
    Czy zda to swoją rolę?

Będzie ok.
  • Poziom 9  
    dziękuje
    pytam bo z instrukcji mało wynika- tylko aby nie przekraczać 4metrów. Poza tym nie wiedziałem czy zaraz za zmywarką trzeba podnieść wąż czy nie ma to znaczenia i może być na samym końcu.
  • Poziom 42  
    mhataszi napisał:
    pytam bo z instrukcji mało wynika- tylko aby nie przekraczać 4metrów.

Jak sądzę 4 m długości rury odpływowej i związane z tym tzw. liniowe opory przepływu. Na 100% nie są to 4m w górę.
    mhataszi napisał:
    Poza tym nie wiedziałem czy zaraz za zmywarką trzeba podnieść wąż czy nie ma to znaczenia i może być na samym końcu.

Wg. mnie lepiej podnieść od razu i dalej z małym spadkiem do kanalizacji. Chodzi o to aby po zakończonym wypompowaniu i wyłączeniu się pompy ciecz nie wracała do zmywarki. Jak jest jej trochę (1.5m węża) to nie ma problemu, ale przy większej długości węża może zostawać w zmywarce zbyt dużo cieczy. Może ponownie włączyć się pompa i tak w kółko.
    Z drugiej strony za długi odcinek za podniesieniem spowoduje odessanie całej cieczy ze zmywarki i pompa będzie chodziła na sucho.
    Trzeba poeksperymentować.
    PS. Daj syfon na wejściu do kanalizacji.
  • Poziom 9  
    tzn w syfonie pod zlewem jest takie zwęzenie na wąż. Czy to wystarczy?
  • Poziom 9  
    Tak, o tym piszę, nad syfonem. Myślałem też, aby wąż dać bezpośrednio do rury kanalizacyjnej poniżej syfonu.
  • Poziom 42  
    mhataszi napisał:
    Myślałem też aby wąż dac bezpośrednio do rury kanalizacyjnej poniżej syfonu.

Nie rób tak. Dość, że może być za nisko, to nie wiadomo jakie syfonowanie zapewni twój długi wąż i reszta sprzętów. Lepiej niech będą dwa syfony lub jeden, niż jeden lub zero.
    Jak zero to cały syf z kanalizacji, który potrafi się zawiesić w powietrzu będzie wchodził do zmywarki, a przez to do domu. I nie chodzi tylko o smród, który jest tylko symptomem.
  • Poziom 9  
    Ok, dziękuję.