Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PowerLine - jeden nadajnik kilka odbiorników

13 Nov 2018 10:56 1038 9
 • Level 11  
  Witam
  posiadam w domu zestaw PowerLine AV500 DHP-W311AV , niestety zestaw ten żyje swoim życiem, mam jeden nadajnik i dwa odbiorniki - jeden odbiornik działa ok 50% czasu ( jest w nim "internet " ), drugi działa ok 5% czasu ( większość czasu nie da się z nim połączyć ).
  Problem z urządzeniami był reklamowany, dostałem nowe urządzenia ale problem się powtarza czyli brak możliwości podłączenia się do odbiornika przez wifi ( mimo, że jest dostępny ) - po prosto ten sprzęt więcej nie działa jak działa.
  Czy możecie polecić sprawdzone rozwiązania powerline oparte na jednym nadajniku + np 4 odbiorniki. Wyżej wymieniony z D-Link jest tragiczny, konfigurator działa bardzo powoli, nie dość nie da się też zrobić konfiguracji jak pisze producent. Dobrze było by aby wytypowany przez was zestaw miał możliwość zmiany kanału wifi w nadajniku.
  Z góry dzięki za pomoc
 • Moderator of Networks, Internet
  Próbowałeś zrobić konfigurację na jednej listwie prądowej (przedłużaczu)? Jak wtedy zachowują się urządzenia?
 • Level 11  
  tak samo czyli, jeden nadajnik działa w miarę - na dobę powiedzmy 50% czasu działania jest ok a drugi 5%czasu działania na dobę jest ok.
  Do urządzeń na stałe są podłączone proste urządzenia - po 1 sztuce blebox i tylko one mogą się połaczyć przez wifi z nadajnikami. Ja nie mogę się połączyć z urządzeniami przez wifi ( nie było żadnych blokad ip itd ), połączenie możliwe tylko przez kabel. Jak wspominałem urządzenia są po wymianie i sytuacja jest identyczna dlatego szukam urządzeń innego producenta - nie wiem czy mam pecha ale wszystkie 4 urządzenia zachowują się identycznie czyli konfigurator działał powoli i ospale itd.
 • Network and Internet specialist
  U mnie ten zestaw działa dobrze, ale faktem jest że AP w tym drugim jest zbugowany i nie da się do niego podłączyć, trzeba restartować. Mam wyłączone wifi w nim i reszta działa bardzo dobrze.
 • Level 11  
  tylko bez sensu jest używać tego urządzenia i jeszcze dopinać router wifi,
  Z jakiej innej firmy polecacie takie zestawy ? żeby działały bez problemów ? jeden nadajnik już totalnie nie działa wszystko świeci się na zielono, nie da się podłączyć przez kabel nawet ;) restart nie pomaga.
  Ew jaki polecany jest router wifi z naprawdę dużym zasięgiem
 • Level 7  
  Ja używam 2x Devolo "dLAN 500 AV Wireless+", podłączonych do Fritz 500E z media marktu, który ma wpięty kabel z LAN. Ten Fritz, o dziwo, lepiej się sprawdza jako "baza", niż oryginalnie kupiony w tym celu "dLAN duo 500" (który lubił się zawiesić czy wyłączyć - miał jakąś niewyłączalną funkcję oszczędzania energii ).

  U mnie toto działa całkiem znośnie od około 5 lat (widzę, że ostatni update firmware robiłem w 2014). Powiedziałbym, że 90-95% czasu ta sieć jest na chodzie. Te urządzenia są daleko od siebie: w 2 przeciwległych pokojach na górze i w korytarzu na dole (domek "klocek" z lat 80.).

  Mimo tych pochwał, dużo bym dał aby mi ktoś magicznie stworzył kable do ethernetu w podłodze ;p Bo nawet 5% niedziałania, to jest całkiem dużo, jeśli się stale pracuje w sieci. I np. nie możesz czegoś wydrukować, bo akurat powerliny się rozsynchronizowały ;/ Poza tym, one mają czasem gorszy dzień, tzn. mogą miesiąc pracować bez zarzutu, a nagle jednego dnia co chwilę zrywać połączenie. Trudno powiedzieć, dlaczego, bo używam w domu ciągle tych samych urządzeń (pralka, tv, lodówka, itd.).

  Kusi mnie żeby wypróbować nowsze produkty Devolo, rzekomo mają technologię podnoszącą stabilność (Range+). Choć równie dobrze, może to być marketingowy bełkot, a tanie one nie są.

  PowerLine - jeden nadajnik kilka odbiorników
 • Moderator of Networks, Internet
  krzych1537 wrote:
  Z jakiej innej firmy polecacie takie zestawy ? żeby działały bez problemów ? jeden nadajnik już totalnie nie działa wszystko świeci się na zielono, nie da się podłączyć przez kabel nawet restart nie pomaga.

  Z TP-linkami nigdy nie miałem problemów. Działają w kilku lokalizacjach.
 • Network and Internet specialist
  Wyżej wspomniane D-LINKi nigdy mi się nie rozłączyły. (Pomijając gdy były na listwie na początku)
 • Level 11  
  No to będę chyba ponownie reklamować.
  Jesteście pewni, że do jednego "nadajnika" mogą być podpięte 2 odbiorniki ?
 • Network and Internet specialist
  No mogą być. Tylko wszystkie muszą wspierać standard Homeplug AV2