Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Primera P11 97 - Zużyty reduktor? Pęknięty wąż, za duże ciśnienie.

Dżemix 13 Lis 2018 17:13 171 8
  • #1 13 Lis 2018 17:13
    Dżemix
    Poziom 16  

Witam, od pół roku użytkuję Nissana Primerę P11 97 1.6 wyposażonego w instalację gazową AKME. Instalacja działała bezproblemowo od 12 lat, i teraz u mnie pół roku. Dzisiaj przy przełączaniu się na gaz w czasie jazdy coś strzeliło, syknęło i już na gazie nie chciał odpalić. NA benzynie OK, pali, jeździ. Patrzę pod maską pęknięty wąż po długości (ten grubszy ok 15 cm długości) przed listwą. Pan gazownik szybko i sprawnie naprawił, wymienił, i teraz jest ok. Z tym że sprawdził pod komputerem reduktor i pokazało mu że ma lekko za wysokie ciśnienie, pewnie dlatego że już ma swoje lata (na tej instalacji zrobione ok 230 tys. już) i jest już trochę zasyfiały w środku i nie działa tak jak powinien. Z tym że wymiana to ok 500-600 zł proszę o poradę czy jedynym wyjściem jest wymiana? Może udałoby się go jakoś przeczyścić czy coś? I czy wąż nie strzeli znowu za jakiś czas? Pan gazownik powiedział, że może strzelić, lecz nie musi i nie wiem co robić bo wymiana na tą chwilę przerasta moje finanse.

0 8
  • #3 14 Lis 2018 05:21
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

enhanced napisał:
    wiesz jaki model reduktora to można kupić komplet naprawczy i podmienić jeśli to jego wina.

Tylko z tym więcej roboty i to nie pewnej niż wymiana reduktora za 2 stówki.

0
  • #4 15 Lis 2018 01:31
    Dżemix
    Poziom 16  

tak się zastanawiałem nad tym, i rozmawiałem z kilkoma osobami które jeżdżąc na gazie miały problem z reduktorem i wtedy im zawsze 'falowało, szarpało, gasło i ogólnie silnik pracował nierówno bo reduktor był zasyfiony i nierówno podawał gaz, a u mnie autko jeździ idealnie, zero falowania obrotów ani nic takiego. Mimo to reduktor może być uszkodzony?

0
  • #5 15 Lis 2018 07:58
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Człowieku uszkodzeń reduktora może być kilkanaście a membramy które to lamerki nazywają zestawem naprawczym pomagają wymiana wtedy jak pękną od starości.

0
  • #7 15 Lis 2018 10:34
    Dżemix
    Poziom 16  

Witam, Strumien swiadomosc... - no pytam pytam bo nie znam się :) To moje pierwsze auto z gazem dopiero użytkuję je od kilku miesięcy i powiem że nie znam się a tym za bardzo :)
    Czasem rozumuję trochę bardziej od strony filozoficznej i dlatego zastanawiałem się jak to by było że reduktor jest uszkodzony a autko chodzi idealnie bez nawet najmniejszego zafalowania obrotów. Poza tym jeśli rzeczywiście by było troszkę za duże ciśnienie to nie można komputerem lekko zmniejszyć?
    Nie mam pojęcia co to za reduktor dzisiaj zrobię zdjęcia i wrzucę żeby trochę zobrazować sytuację.

0
  • #8 15 Lis 2018 10:54
    sebap
    Poziom 40  

Ciśnienie zmniejsza się fizycznie, śrubą przy reduktorze.
    AKME niewiele mówi, podaj konkretne graty jakie masz pod maską.

0
  • #9 15 Lis 2018 18:33
    Dżemix
    Poziom 16  

sebap napisał:
    Ciśnienie zmniejsza się fizycznie, śrubą przy reduktorze.
    AKME niewiele mówi, podaj konkretne graty jakie masz pod maską.

No więc właśnie, zastanawiam się czemu pan gazownik zamiast zmniejszyć ciśnienie poleca wymienić reduktor ....skoro jest delikatnie za duże...

0