Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica HKP 86525 - nie działający piekarnik

White94 13 Lis 2018 18:21 246 3
  • #1 13 Lis 2018 18:21
    White94
    Poziom 2  

Witam. Posiadam piekarnik elektryczny wraz z płytą grzewczą marki Amica, model HKP 86525. Z dnia na dzień przestał działać piekarnik. Płyta grzewcza działa bez zarzutów. Pokrętłem do zmiany trybów można jak najbardziej operować, na wyświetlaczu pojawia się również nazwa wybranego programu, natomiast pokrętło nie podświetla się oraz grzałka oczywiście nie grzeje. Sprawdziłem w domu bezpieczniki - wszystko jest ok, miernikiem również sprawdziłem prąd na wtyczce która wchodzi do piekarnika oraz płyty (prąd jest na wszystkich przewodach oprócz jednego, tak ma być?). Zadzwoniłem do serwisu Amici i uzyskałem informację o kolosalnych kosztach naprawy 200 zł za sam przyjazd i ewentualną naprawę oraz prawie 500 zł za programator, co stwierdził pracownik telefonicznie bez oczywiście sprawdzenia. Czy mógłby ktoś podać informację czy rzeczywiście jest to kwestia programatora? Może sprawa dotyczy bezpiecznika lub termostatu? Proszę o pomoc.

0 3
  • Metal Work Pneumatic
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 13 Lis 2018 19:10
    wiesiekmisiek
    Poziom 24  

Będzie ciężko Kolego, bo z tego co piszesz nie za bardzo nie jesteś zorientowany nawet w zasilaniu tego piekarnika. Napięcie powinno być na przewodach oznaczonych L ( linia). Na N i żółto-zielonym nie może być. Dalej od wejścia po drodze do ( z reguły na tylnej ścianie piekarnika) może być bezp. termiczny 16A 300 stopni C. Może on jest padnięty. Zadziała jeżeli jest przekroczona temperatura piekarnika. Możesz sprawdzić jego ciągłość - przedzwonić multimetrem i tak trzeba posprawdzać ciągłość przewodów aż do modułu.

Jednak najpierw odłączamy zasilanie od piekarnika po wytarganiu z zabudowy i przed zdjęciem górnej blachy i tylnej. Pisz o wynikach. Dalej zobaczymy, pewnie trzeba będzie załączyć dobre zdjęcia elektroniki i wykonać szereg pomiarów. Jak z obsługą multimetru?

0