Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Volvo V70/1999r/2.5TDI 140KM - automat AISIN AW50-42LE nie ciągnie po 3-5 minuta

13 Lis 2018 19:53 456 8
  • Poziom 3  
    Witam. Jestem tu nowy, szukałem w podobnych tematach ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczącą moje Volvo usterkę. Skrzynia AISIN AW50-42LE (przebieg 350tyś) działa idealnie, przełącza wszystkie biegi płynnie, nie szarpie, przenosi moc - na jedynce nawet koła tracą przyczepność.... ale tylko przez 3-5 minut. Potem stopniowo słabnie, dochodzą lekkie poszarpywania, aż do zatrzymania, samochód nie chce ruszyć. Silnik dobrze wchodzi na obroty, a nie jedzie. Nie ma żadnych błędów w kompie, nie świeci kontrolka skrzyni.
    1) Czy może to być olej (np. stary, stracił swoje właściwości)
    2) Czy sprzęgło hydro-kinetyczne?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi fachowców.
    Pozdrawiam, Paweł.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Poziom oleju w skrzyni sprawdzony zgodnie z technologią - na zimnej i gorącej ? Filtr oczyszczony ?
    Od tego zaczniemy. Sprzegło hydrokinetyczne raczej nie, skoro na zimnym wygląda prawidłowo.
  • Poziom 3  
    Poziom oleju prawidłowy, filtr nie wiem, olej nie był zmieniany na pewno 4 lata i 70 tysięcy a podejrzewam, że nawet 100tyś nie był zmieniany. Do filtra podobno nie ma dostępu, trzeba wyjąć skrzynię. Jednak jak słabnie, to dochodzą lekkie poszarpywania.
  • Poziom 3  
    OK, wymienię olej dynamicznie. Z tego co czytałem to dextron III.
  • Poziom 3  
    Wymieniłem olej, najpierw statycznie, potem dynamicznie. Zrobiłem adaptację. Niestety nie pomogło.
    Zauważyłem tylko, że wsteczny działa jak rakieta cały czas, tylko biegi do przodu po rozgrzaniu słabną i poszarpują :-(
  • Poziom 19  
    Hmmm to taki objaw coś mi podchodzi pod zużyte elektrozawory. Coś kojarzę że aisiny miały taką przypadłość.
  • Poziom 3  
    Czy dostęp do elektrozaworów jest bez wyciągania skrzyni?
  • Poziom 3  
    Padł kosz forward, skrzynia do remontu.