Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy zestaw deweloperski do rozwijania motoryzacyjnych systemów wizyjnych

ghost666 13 Lis 2018 22:03 495 0
 • Nowy zestaw deweloperski do rozwijania motoryzacyjnych systemów wizyjnych
  Platynowy partner firmy Texas Instruments - spółka D3 Engineering zaprezentowała swój najnowszy zestaw deweloperski. Jest to DesignCore® RVP-TDA2Px dedykowany do testowania rozwiązań dla pojazdów autonomicznych. Moduł oparty jest o nowy SoC od TI - TDA2Px i wyposażony został w interfejs FPD-Link III SerDes o prędkości do 4 Gbps.

  Rugged Vision Platform (RVP) stworzona przez D3 pozwala na szybkie testowanie i ewaluację rozwiązań systemowych w realistycznych warunkach w aucie. Moduł ten pozwala na przyspieszenie zarówno opracowania systemów ADAS, jak i urządzeń dla pojazdów autonomicznych, co pozwala na szybszą implementację tych rozwiązań w samochodach nowej generacji.

  Aplikacje dla tego rodzaju systemów w motoryzacji są bardzo wszechstronne - systemy do monitorowania otoczenia pojazdu, wielokamerowe systemy widzenia 3D, zamienniki lusterek cofania czy systemy analizujące obrazy z przedniej czy tylnej kamery, a także bardziej złożone systemy, wykorzystujące fuzję danych z różnych sensorów, takich jak radar, ultradźwięki czy lidar z obrazami z kamer.

  Na tym nie kończą się jednak aplikacje tego zintegrowanego systemu deweloperskiego. Z jego pomocą można rozwijać także aplikacje dla innych gałęzi przemysłu transportowego, automatyki przemysłowej czy robotyki.

  System oparty jest o zintegrowany SoM - płytkę z procesorem i kluczowymi podzespołami potrzebnymi do pracy systemu. Została ona zaprojektowana tak, by możliwe było wykorzystanie jej w docelowym produkcie. SoM znajduje się na dedykowanej płycie głównej i wyposażony jest w opracowany przez d# firmware.

  Płyta główna umożliwia podłączenie do ośmiu łączy FPD-Link III SerDes do przechwytywania strumieni wideo i przetwarzania ich w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, moduł posiada cztery niezależne wyjścia FPD-Link III zdolne do przesyłania obrazu wideo w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Moduł bazowy wyposażono także w szereg portów rozszerzenia i interfejsów komunikacyjnych.

  System deweloperski zasilany może być napięciem stałym od 9 V do 40 V. Wbudowano weń zabezpieczenie przed nadmiernym napięciem powyżej 60 V oraz przed odwrotnym podpięciem zasilania.

  Firmware modułu wyposażone jest we framework wizyjny stworzony przez D3 Engineering oraz kompletne SDK dla systemów wizyjnych pracujących na tym procesorze Texas Instruments pod opieką frameworka D3.

  Obudowa układu jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia, dzięki czemu system łatwo testować w realnym pojeździe czy innych trudnych warunkach. Moduł ma stopień ochrony IP64, który da się rozwinąć aż do IP67.

  Licencje i usługi projektowania

  Zakup zestawu deweloperskiego dla urządzeń produkcyjnych daje użytkownikowi licencję na ewaluację technologii i wykorzystanie platformy do rozwoju własnych produktów. D3 Engineering oferuje usługi rozwoju systemów wbudowanych, a także sprzedaje referencyjne projekty innych modułów tego typu, co ma pozwolić na przyspieszenie procesu projektowania i wprowadzania na rynek nowych projektów.

  Kamery

  D3 dostarcza także moduły kamer we wzmocnionych obudowach, które wykorzystać można do rozwijania produktów wraz z zestawem deweloperskim RVP-TDA2Px czy innymi modułami. Moduły D3RCM wyposażone są w szczelne obudowy IP69K spełniające normy przemysłowe i motoryzacyjne.

  Dostępne są także moduły radarowe do rozwijania systemów fuzji sensorów.

  Cena i dostępność

  Zestaw deweloperski RVP-TDA2Px dostępny jest w sklepie internetowym D3 Engineering od listopada 2018 roku. Cenę modułu określono na 3850 dolarów.

  Źródło: http://industrial.embedded-computing.com/news/new-autonomous-system-design-production/

 • Mitronik