Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik DC do pojazdu elektrycznego - co wybrać?

Janix4000 14 Nov 2018 00:05 417 1
 • #1
  Janix4000
  Level 2  
  Witam.  Wraz z kolegami tworzę pojazd elektryczny, w domyśle napędzany silnikiem DC wysokiej mocy. Niestety, nie wiemy dokładnie co wybrać, bo ile takie rzeczy jak moc czy napięcie wejściowe są podawane w parametrach, to dokładniejsze cechy szczególne już średnio. Przykładowo myśleliśmy nad silnikiem od wyciągarki (nie mogę dodać linka ;< )
  Silnik DC do pojazdu elektrycznego - co wybrać?
  Jednak słyszeliśmyopinie, że tego typu silniki o ile oferują przyzwoitą moc za proporcjonalnie dobrą cenę, to obciążanie ich przez ponad kilka minut powoduje przegrzanie i zdechnięcie silnika.
  W domyśle pojazd ma ważyć nie więcej niż 400 kg wraz z pasażerami i jeździć na akumulatorach około 20 minut.
  Co sądzicie o tego typu silnikach, czy polecacie coś ciekawszego? Budżet nie powinien przekroczyć 600~700zł , a sam silnik z tego co udało nam sie ustalić powinien mieć minimum 2,5kW mocy oraz działać najlepiej na napięciu wejściowym 12 V.

  Oraz polecacie jakieś kontrolery do takich DC wysokiej mocy? Czy są jakieś schematy w necie, a ogarnięcie części i zrobienie takiego cudeńka jest w miarę wykonalne? Z tego co patrzyłem, kupioną sztukę trzeba by sprowadzać, a ceny też nie zachwycają
  Silnik DC do pojazdu elektrycznego - co wybrać?