Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] EXCEL VBA - powrót do komórki przed włączeniem makra

14 Lis 2018 04:50 198 4
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,
    Poszukuje rozwiązania problemu mianowicie:

NIe jestem w stanie poradzić sobie z kodem, który sprawi, że:

Mam zaznaczoną komórkę f6 (przykładowo). Używam makro i zależy mi aby po skończeniu (działania robione na różnych wierszach w 3 kolumnach) wracało mi dokładnie do komórki, która była aktualnie zaznaczona przed włączeniem makro tj f6.

Kombinowałem z powrotem do pierwszej pustej komórki w kolumnie ale niestety to nie pomoga.

Co chcę osiągnąć:

W komórce A2 B2 C2 oraz D2 skanuje wartości skanerem. Wartość komórek B2 oraz D2 jest przeniesiona do F2 oraz G2 oraz skrócona do 18 znaków. H2 = F2. Kolejno H2 przeniesione do kolejnej komórki czyli I2 i na całej kolumnie "I" makro usuwające przysłowiowe "spację", aby równało mi do znaków A-Z/1-9 etc. Kolejno w J2 - wyszukaj.pionowo z i2 <- którego nie mogę uzyskać bez wyrzucenia spacji.
    Tak więc po wykonaniu skanowania skanerem i zatrzymaniu się na komórće D2 - chciałbym aby MAKRO działające na komórćcę I2 zaczeło działać i powróciło mi dokładnie do komórki D2.
    Pragnę nadmienić, że wartość komórki nie jest stała.
    Arkusz "rozrasta się w dół".
    Najpierw skanuje
    a2, b2, c2, d2
    kolejno
    a3, b3, c3, d3

I tak dalej. Jeżeli opisałem coś nie tak proszę dać znać.
    Bardzo proszę o pomoc..
  • Moderator Programowanie
    Podejrzewam, że wystarczy wyrzucić wszystkie Select'y i będzie OK. Możesz pokazać to makro (wkleić w znacznikach "syntax")?
  • Poziom 3  
    Witam,
    Selectów jest sporo.

Chodzi mi o to aby - jeżeli mam zaznaczone F2 -> działa makro na kolumnach i wierszach A,B,C -> powrót do ZAZNACZONEGO f2.

Jeżeli miałbym zaznaczone d4 przed wlaczeniem makra to powrot do d4.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    A jak to makro uruchamiasz, przyciskiem, skrótem?
    Wystarczy:

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 3  
    PRL - Dzięki :) zadziało

Mega wielkie dzięki!