Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z E2?

kisiel923 14 Nov 2018 12:22 3045 9
    kisiel923
    Level 5  
    Dzień dobry,
    potrzebuję Waszej pomocy.
    Jaki polecacie tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z Enigmą 2? Widziałem na Allegro tuner Opticum Odin Twin i nie wiem, czy to dobry wybór. To znaczy miałby ten dekoder odbierać na razie kanały FTA z anteny naziemnej i SAT, ale może potem miałby odbierać moduł CI z CP, czy ten Optimum obsłuży moduł Cyfrowego Polsatu?

I pytanie drugie, czy jeżeli tuner ma Enigma 2 to nadaje się do sharingu, jak to w ogóle działa, bo jestem zielony w tych sprawach. Chcę się dokształcić w tym zakresie, ale nie korzystać :)
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Coś z VU patrz, Zgemma. Opticum nie. Ten jest ciekawy i dość tani. Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X
    Jaki tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z E2? Jaki tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z E2?
    kisiel923
    Level 5  
    Rozumiem, ciekawy ten tuner. Jeszcze porozmawiam z kimś, dla kogo miał być ten tuner. I dam znać.
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    kisiel923 wrote:
    potem miałby odbierać moduł CI z CP
    LeDy wrote:
    ciekawy ten tuner

Nie ma slotu na moduł CI, tylko czytnik kart -> Link
    kisiel923 wrote:
    do 500 zł
    kisiel923 wrote:
    na razie kanały FTA z anteny naziemnej i SAT, ale może potem miałby odbierać moduł CI z CP
    kisiel923 wrote:
    do sharingu

Cryptobox 752HD co prawda nie ma Enigmy, ale spełni Twoje oczekiwania.
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    _kli_ wrote:

Cryptobox 752HD co prawda nie ma Enigmy, ale spełni Twoje oczekiwania.

A to ciekawe? To już lepiej Denys H.265 Combo. Tam przynajmniej jak napiszą oprogramowanie to działa co powinno.
    Tu też nie jest enigma ale jest na "linuxie". a i cena wiele poniżej 500zł.
    Moduł do karty nie jest potrzebny...
    kisiel923
    Level 5  
    Po pierwsze to nie moje oczekiwania ma tuner spełnić tylko znajomego.
    Po drugie nie wiem, czy on będzie się bawił w ten sharing, może weźmie moduł Cyfrowego Polsatu (bo ma już jakiś niski pakiet nc+). Zastanawia się.

Powiedzmy, że są dwie wersje, które mogą się ziścić:
    - weźmie moduł Cyfrowego Polsatu
    - będzie biorcą sharingu.

Jaki tuner combo polecacie dla I wersji, a jaki dla II wersji?
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Jeśli chodzi o wariant pierwszy , jak nie Enigma, to może być ten CR752HD.(tylko ze względu na pracę z modułem polsatu bo dbają o to by działał)
    Drugi wariant to każdy , który ma oprogramowanie patch, alternatywne.
    Tunery obecnie oferują tyle ciekawych funkcji, że warto wybrać np. Denys H.265 combo. Tu popatrz. https://www.youtube.com/watch?v=nqd1FBuX-gc
    kisiel923
    Level 5  
    Rozumiem, że tunery mają wiele ciekawych funkcji, ale znajomy raczej będzie korzystał z tunera tylko do oglądania TV (ma wolny internet).

Mam jeszcze pytanie, czy w trzech wymienionych przez Was tunerach lista kanałów DVB-T i SAT jest razem (kanały są na jednej liście?)?
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    W Cryptobox - jeżeli chcesz - możesz mieć wszystkie na jednej liście w dowolnej kolejności. Masz także wybór samej naziemnej lub konkretnego satelity. Możesz utworzyć 26 list kanałów ulubionych. Dekoder ma wsparcie producenta. Ostatnia aktualizacja softu patch - wczoraj.
    Z Denys-em nie miałem kontaktu, więc nie wiem.
    LeDy
    Level 43  
    _kli_ wrote:
    Dekoder ma wsparcie producenta. Ostatnia aktualizacja softu patch - wczoraj.
    Z Denys-em nie miałem kontaktu, więc nie wiem.

To fakt, że ma wsparcie producenta, choć z tym różnie bywa.(bywały nieudane aktualizacje)
    Denys'a mam i wiem na co to maleństwo stać. Aktualizacje często, wciąż dokładane a nie poprawiane.
    Ten Octagon na prawdę bardzo ciekawy i "tani" jak na 4K. Wsparcie też ma spore.