Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z E2?

14 Lis 2018 12:22 1359 9
  • Poziom 4  
    Dzień dobry,
    potrzebuję Waszej pomocy.
    Jaki polecacie tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z Enigmą 2? Widziałem na Allegro tuner Opticum Odin Twin i nie wiem, czy to dobry wybór. To znaczy miałby ten dekoder odbierać na razie kanały FTA z anteny naziemnej i SAT, ale może potem miałby odbierać moduł CI z CP, czy ten Optimum obsłuży moduł Cyfrowego Polsatu?

I pytanie drugie, czy jeżeli tuner ma Enigma 2 to nadaje się do sharingu, jak to w ogóle działa, bo jestem zielony w tych sprawach. Chcę się dokształcić w tym zakresie, ale nie korzystać :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Coś z VU patrz, Zgemma. Opticum nie. Ten jest ciekawy i dość tani. Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X
    Jaki tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z E2? Jaki tuner combo (DVB-T + SAT) do 500 zł z E2?
  • Poziom 4  
    Rozumiem, ciekawy ten tuner. Jeszcze porozmawiam z kimś, dla kogo miał być ten tuner. I dam znać.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    kisiel923 napisał:
    potem miałby odbierać moduł CI z CP
    LeDy napisał:
    ciekawy ten tuner

Nie ma slotu na moduł CI, tylko czytnik kart -> Link
    kisiel923 napisał:
    do 500 zł
    kisiel923 napisał:
    na razie kanały FTA z anteny naziemnej i SAT, ale może potem miałby odbierać moduł CI z CP
    kisiel923 napisał:
    do sharingu

Cryptobox 752HD co prawda nie ma Enigmy, ale spełni Twoje oczekiwania.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    _kli_ napisał:

Cryptobox 752HD co prawda nie ma Enigmy, ale spełni Twoje oczekiwania.

A to ciekawe? To już lepiej Denys H.265 Combo. Tam przynajmniej jak napiszą oprogramowanie to działa co powinno.
    Tu też nie jest enigma ale jest na "linuxie". a i cena wiele poniżej 500zł.
    Moduł do karty nie jest potrzebny...
  • Poziom 4  
    Po pierwsze to nie moje oczekiwania ma tuner spełnić tylko znajomego.
    Po drugie nie wiem, czy on będzie się bawił w ten sharing, może weźmie moduł Cyfrowego Polsatu (bo ma już jakiś niski pakiet nc+). Zastanawia się.

Powiedzmy, że są dwie wersje, które mogą się ziścić:
    - weźmie moduł Cyfrowego Polsatu
    - będzie biorcą sharingu.

Jaki tuner combo polecacie dla I wersji, a jaki dla II wersji?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeśli chodzi o wariant pierwszy , jak nie Enigma, to może być ten CR752HD.(tylko ze względu na pracę z modułem polsatu bo dbają o to by działał)
    Drugi wariant to każdy , który ma oprogramowanie patch, alternatywne.
    Tunery obecnie oferują tyle ciekawych funkcji, że warto wybrać np. Denys H.265 combo. Tu popatrz. https://www.youtube.com/watch?v=nqd1FBuX-gc
  • Poziom 4  
    Rozumiem, że tunery mają wiele ciekawych funkcji, ale znajomy raczej będzie korzystał z tunera tylko do oglądania TV (ma wolny internet).

Mam jeszcze pytanie, czy w trzech wymienionych przez Was tunerach lista kanałów DVB-T i SAT jest razem (kanały są na jednej liście?)?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W Cryptobox - jeżeli chcesz - możesz mieć wszystkie na jednej liście w dowolnej kolejności. Masz także wybór samej naziemnej lub konkretnego satelity. Możesz utworzyć 26 list kanałów ulubionych. Dekoder ma wsparcie producenta. Ostatnia aktualizacja softu patch - wczoraj.
    Z Denys-em nie miałem kontaktu, więc nie wiem.
  • Poziom 43  
    _kli_ napisał:
    Dekoder ma wsparcie producenta. Ostatnia aktualizacja softu patch - wczoraj.
    Z Denys-em nie miałem kontaktu, więc nie wiem.

To fakt, że ma wsparcie producenta, choć z tym różnie bywa.(bywały nieudane aktualizacje)
    Denys'a mam i wiem na co to maleństwo stać. Aktualizacje często, wciąż dokładane a nie poprawiane.
    Ten Octagon na prawdę bardzo ciekawy i "tani" jak na 4K. Wsparcie też ma spore.