Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zabudowa domofonu w domu jednorodzinnym

14 Lis 2018 13:37 915 24
  • Poziom 10  
    Temat może podobny ale nie doszukałem rozwiązania. Chciałbym zakupić unifon głośnomówiącym (Eura,Orno). Do tego chciałbym na bramę powiesić Cyfral Cosmo r1. Zagra taki zestaw? Ewentualnie do standardowego zestawu np. EURA ADP-12A3 INVITO i dobudować na słupku czytnik RFID. Jak to wszystko "pokuplować" razem?
  • Poziom 16  
    Eura i Orno to zupełnie różne systemy, które se sobą nie współdziałają.

Eura to dodatkowo tania chińska rzecz (choć muszę przyznać, że na ilości jakie sprzedajemy reklamacji jest zaskakująco mało).

Jeśli chcesz coś porządnego głośnomówiącego, to polecam ACO Familio (jest także z czytnikiem RFID, choć wymaga dokupienia kabla-programatora żeby można było zakodować breloki w czytniki) z unifonem głośnomówiącym UP800.

Jeśli jesteś zdecydowany na Eurę, to masz dwie opcje. Albo kupujesz samodzielny czytnik RFID (np Corral) i wieszasz obok, albo szukasz kogoś, kto ci te dwa rozwiązania (Eura głośnomówiąca + czytnik RFID przeznaczony do zabudowy) scali w jedno. Jest to możliwe ale prostsze i tańsze przy montażu wtynkowym. Robimy takie rzeczy, działa.
  • Poziom 10  
    A jakby tak Aco unifon ppłączyć z panelem Cosmo r1 cyfrala? Aco jest jednak dosyć drogie a ma być budżetowo.
    Wymyśliłem coś takiego : CZYTNIK ZBLIŻENIOWY zewnętrzny IP68 RFID 125 Dane techniczne:

Obsługa kart: Unique EM 125kHz
    Zasięg odczytu kart: max. 10 cm
    Komunikacja: Wiegand 26bit
    Zasilanie: 12 V DC ± 10%
    Maksymalny pobór prądu: 70 mA
    Temperatura pracy: -45 °C ... 60 °C
    Dopuszczalna względna wilgotność otoczenia: 10 ... 90 % (bez kondensacji)
    Klasa szczelności: IP68
    Obudowa: Plastikowa
    Kolor: Czarny
    Waga: 0.115 kg
    Wymiary: 48 x 110 x 19 mm
    Producent / Marka: ATLO
    zamontowany na wewnętrznej części słupka od strony furtki z dostępem z obu stron (nie będę otwierał kluczem od środka) do tego zestaw ORNO OR-DOM-RE-914 BDMK
    furtka:
    https://www.facebook.com/702766349914261/phot...jT54a4HkCnEBQEcXhXX18GwFWJ02LvT&__tn__=EEHH-R
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W idealnie kulistym świecie mógłbyś łączyć wszystko ze wszystkim, ale niestety ACO z Cyfralem tez nie będzie działać.
  • Poziom 10  
    A reszta pomysłu z czytnikiem?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie znam tego czytnika, ale jeśli to samodzielne urządzenie, o będzie działać, zawsze można je dołożyć dodatkowo. Plus zasilacz oczywiście. Pamiętaj też, żeby zastosować elektrozaczep 12VDC.
  • Poziom 10  
    A jak z programowaniem breloków? Dodatkowy programator?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Tak jak pisałam, nie znam tego czytnika, ale większość programuje się kartą/brelokiem Master. ACO i jego wymuszanie kodowania breloków z poziomu komputera przy użyciu programatora - bez opcji "zwykłego" programowania - to ewenement.
  • Poziom 10  
    Jako że jest zima i kabelki na dworze raczej pękają mam czas na przemyślenia. Jako że moje doświadczenie w tej materii jest nikłe wolę dopytać. Wideodomofon IP chciałbym połączyć z dowolnym tabletem po wifi ? Da radę coś takiego zmontować?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Zakupiłem zestaw Cyfral Cosmo z unifonem SMART. Wszystko niby bardzo proste bo to 2 przewody na zasilaniu , 2 do unifonu i 2 do elektrozaczepu. Ale pojawił się problem. Po podłączeniu zasilania unifon ustawicznie miga a po założeniu obudowy piszczy. Nie potrafię znaleźć przyczyny. Dioda w elektrozaczepie winna? Dotychczas pracował z Vidiline czytnikiem autonomicznym i nie było problemu. Co zrobić ? Z podłaczonym samym zasilaniem też miga. Unifon nie reaguje.
  • Specjalista Domofony
    Czy dałeś oryginalny zasilacz cyfralowski?

Pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    mikus39 napisał:
    Niestety nie. Nie posiadam takiego. Korzystam z zasilacza z poprzedniej instalacji Tzn z zasilania czytnika autonomicznego Vidiline,

No to przyczynę już znasz.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Skutek niestety też. To co mogę teraz zrobić żeby oba urządzenia zadziałały?
  • Specjalista Domofony
    Zacznij od podłączenia odpowiedniego zasilacza do zestawu Cyfral - 11,5V AC.
    Czyżbyś kupił zestaw bez zasilacza?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dokładnie. Taki składak bez zasilacza. Inny kolor unifonu. I się zemściło. Zasilacz rozumiem tylko cyfralowski.
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    mikus39 napisał:
    Zasilacz rozumiem tylko cyfralowski.

Cyfral sam nie robi zasilaczy, tylko je sprzedają. Parametry zasilacza podałem już wyżej.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Zasilacz do Cyfrala może być.
    Od początku nie podajesz jaki masz konkretnie czytnik, więc nie wiemy co tam jeszcze potrzebujesz.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wydawało mi się że napisałem. Autonomiczny czytnik Vidiline ac-01-c. Zasilanie prądem stałym 9-13v
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    No to do czytnika albo dajesz prostowniczek, czyli wspomniany już wcześniej przez Ciebie mostek Graetza, albo dajesz drugi zasilacz, ten który miałeś już wcześniej.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    A zamek szyfrowy nie ma przypadkiem wejścia typu "przycisk wyjścia" Czy tym przyciskiem nie może być wyjście sterowania zaczepem domofonu? Gdyby tak na wyjściu domofonu pod elektrozaczep dać przekaźnik. Było o tym na forum wielokrotnie ;)
  • Poziom 10  
    Drugie zdjęcie oparte na przekaźnikach. Schemat czytnika też załączę. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem. Na przewodach z domofonu zamiast zaczepu daje przekaźnik zasilany przez mostek Graetza. Przez styki przekaźnika stworzę przycisk do czytnika jako przycisk otwarcia, który mi zasteruje elektrozaczepem poprzez czytnik . Żółty zwiera z brązowym i czarnym. Jak napisałem, tak zrobiłem. Działa. Zainteresowanym dziękuję za pomoc. Temat zamykam.
  • Poziom 10  
    Podłączone wg. sugestii. Z jednego zasilania. Przez mostki z zastosowaniem przekaźnika jako przycisk.