Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jura Ena 7 - Kawa zamiast do filiżanki leci w 'kanał'

14 Lis 2018 21:01 174 6
  • Poziom 12  
    Mam problem z w/w expresem. Po paru (~6) latach bezawaryjnej pracy oraz prawidłowej obsługi i 2-4 zap. kaw dziennie kawa zaczęła wylewać się do filiżanki z coraz większym jakby oporem. W filiżance coraz mniej naparu! W końcu kawa wogle przestała lecieć z wylewek.

Ekspres po przeczyszczeniu, zaparzacz cały rozkręcony, porządnie przeczyszczony w wodzie z detergentem i nasmarowany wazeliną kosmetyczną (apteka). Rozebrana i wyczyszczona jeszcze wylewka która okazało się że miała zaschnięte korki w końcówkach wylewaków.

Po tych czynnościach wszystko wróciło do normy i ekspres zaczął parzyć kawę. Zauważyłem że woda podczas płukania to woli lecieć do tacki niż wylewką ale kawa prawie cała szła do filiżanki.

Tak Jura parzyła kawę perę dni i z 3 dni postała. Po postoju do parzenia kawy a tu cała woda w kanał!!! Nawet nie zabarwiała się kawowo. Młynek działał, szła praca pompy, syk itp., ciastko kawowe do pojemnika a woda do tacki. Po 10 próbach coś tam nakapało do filiżanki ale no właśnie..!

Teraz patrzę jakie uszczelki kupić bo w north pl nie ma wszystkich na magazynie.
    1 akcja to powymieniam wszystkie możliwe uszczelki w zaparzaczu.

Jak nie pomoże to co, muszę rozglądać się za nowym zaparzaczem?
    Myślałem że to trwalsze jest!

p.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Tj. Ze po 6 latach pracy w trudnych warunkach uszkodzila się gumowa uszczelka świadczy o niskiej trwałości ?;)

Uszkodzenie wyglada na problem z zaworem drenazowym.
    Wymienić jego uszczelki i skontrolować jego trzpień, zdarza się pęknięcie na plastiku i metalowy bolec nie wraca na swoje miejsce.

• Specjalista AGD
    Tu masz ori i według opisu powinno pomóc

https://tiny.pl/g3n3s

Zaznaczam , że sprzętu nie widzę a sugeruje się jedynie opisem usterki, jednak jak to w jura bywa w pierwszej kolejności poddaje się właśnie drenaż.
  • Pomocny post

Poziom 11  
    Witam
    Zalecam wymienic wszystkie uszczelki w zaparzaczu
    a dokladie jak do sie wyciagnie to pod nim jest drenaz tam sa 2 uszczelki zapewne jedna padla.

Jaesli po wymianie uszczelek dalej sie to pojawia to prosze sprawdzic swozen stalowy ze sprezynka. na nim jest plastikowa asadka ona musi donrze nanim siedziec, mialem przypadki gdzie nasadke szlo sciagnac i wtedy dochodzilo do problemow. ja ja przyklejam na stale i do tej pory nie mialem problemow
  • Poziom 12  
    Mam prośbę o polecenie które i ile szt. te wszystkie uszczelki do całego zaparzacza. Mogą być pojedynczo, w kompletach jakoś drożej np. ~200zl.
    2 duże do tłoczków to już wiem ale jest jeszcze kilka mniejszych i różnej średnicy. Tutaj np. do Eny 7 z 10 uszczelek dostępnych jest tylko 6!
    Tak zrobiłem i wydaje mi się że wszystkie części bardzo mocno siedziały Link

• Poziom 11  
    Witam.
    Komplet uszczelek potrzebnych mam w cenie 5 Euro + 3 Euro wysyłka do pl.
    I mogę wysłać instrukcje krok po kroku.

Więcej.
    Tel.
    +49 15234217339
    WhatsApp, viber, sms
    Lub zadzwonić

Pozdrawiam