Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów.

michalx19 15 Lis 2018 00:15 300 19
  • #1 15 Lis 2018 00:15
    michalx19
    Poziom 9  

Witam

Zakupiony 10 X 2018 laptop bez systemu, po instalacji WIN 10 pro( oryginał ) zaczął pracować normalnie. po mniej więcej 2-3 tygodniach, ma dziwne objawy tzn. lubi ot tak sobie bez powodu włączyć na maksymalne obroty wentylator od grafiki chodź ta jest zimna( dmucha zimnym powietrzem, a i temp. są około 40 stopni.), zastanawia mnie też dziwne zachowanie "ROG gaming center"( wybiórczo mogę wybierać ustawienia (czasami są jakby nie aktywne)), następny dylemat to problemy przy wyborze ,przejścia w stan czuwania ( też jak by żył swoim życiem! raz się ustawi raz nie). zaznaczam że na początku wszystko działało normalnie. Bios najnowszy ,wszystkie stery też..... Office 2016 na (aktywatorze, może to on jest sprawcą?) sam nie wiem walczę z nim już od tygodnia... Poradźcie coś, bo pozostał mi już tylko format C: ....

0 19
  • #2 15 Lis 2018 08:25
    procsa
    Poziom 20  

OCCT i wklej sreeny tutaj.

0
  • #4 15 Lis 2018 09:32
    procsa
    Poziom 20  

Odpal na 10 czy 30 minut test GPU, albo Power Supply i wstaw screeny które wygeneruje program.

0
  • #5 15 Lis 2018 11:39
    michalx19
    Poziom 9  

...taka sytuacja,mistyfikacja... :D :D :cry: :cry: :cry:

0
  • #6 15 Lis 2018 11:43
    Av3s0m3
    Poziom 17  

Nie masz w biosie na sztywno ustawionej prędkości wentylatora?

0
  • #7 15 Lis 2018 11:56
    michalx19
    Poziom 9  

Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów. Asus Rog GL703GE - Włączający się wentylator na maxa bez powodów.

Dodano po 1 [minuty]:

Av3s0m3 napisał:
    Nie masz w biosie na sztywno ustawionej prędkości wentylatora?

Bios okrojony nic nie można tam zmieniać co mnie zdziwiło, laptop miał być niby geamingowy

0
  • #8 15 Lis 2018 11:59
    Av3s0m3
    Poziom 17  

Na pewno jest to oryginalny bios?
    Może właśnie w tym tkwi problem.
    Karta jest zintegrowana czy dedykowana ?

0
  • #9 15 Lis 2018 13:10
    michalx19
    Poziom 9  

Av3s0m3 napisał:
    Na pewno jest to oryginalny bios?
    Może właśnie w tym tkwi problem.
    Karta jest zintegrowana czy dedykowana ?

Bios oryginał :?: producenta asus rog, Karta dedykowana :gf 1050Ti

0
  • #10 15 Lis 2018 13:27
    Av3s0m3
    Poziom 17  

To bardzo ciekawe.
    Można by było zaktualizować bios karty graficznej i zobaczyć czy coś to da.
    Obstawiam że wentylator może mieć uszkodzone sterowanie i dla tego tak dmucha.

0
  • #11 15 Lis 2018 13:37
    procsa
    Poziom 20  

Ja obstawiam coś nie tak z oprogramowaniem od asusa co steruje Ci tym wszystkim, czyli całe te game center rog software, odinstaluj wraz z czyszczeniem pozostałości, zobacz jak bez tego będzie działać, albo inną wersję.

Nie grzeb nic na razie z biosem a tym bardziej biosem karty graficznej....

0
  • #12 15 Lis 2018 19:22
    michalx19
    Poziom 9  

Odinstalowałem wszystkie sterowniki nVidia, wyłączyłem kartę i dmucha max zimnym :idea: :D

Dodano po 6 [minuty]:

tutaj też się dzieje na bogato...

0
  • #13 15 Lis 2018 22:01
    lisek
    Spec od monitorów

Zobacz efekt , jeśli użyjesz samostartującego Linuksa
    - może być z płyty CD lub flash USB (opisywano na forum)

p.s
    zasilacz ma być 150W(19,5V; 7,7A).
    Matryca FHD 17.3" LG LP173WF4-SPF5
    W tr.Turbo Boost ten cpu się rozpedza do prawie 4.3GHz

Zobacz test (Stress CPU z AIDA64))

Jak na Gwarancji >> oddaj

* cos nie tak z nim!!!
    :idea:
    Popatrz jeszcze na forum ASus o ROG serii G Link

0
  • #14 17 Lis 2018 13:58
    michalx19
    Poziom 9  

Odinstalowałem wszystkie "asus dodatki" , sterowniki nVidi, wyłączyłem kartę grafiki w menadżerze urządzeń. Nadal to samo. Co dodatkowo zaobserwowałem: Dmucha na max jak jestem w biosie, w biosie są pokazane obroty wentylatora, na początku stan N/N, z czasem pojawiają się obroty wentylatora, obroty zawsze na początku uruchamiania się komputera( czy to podczas hibernacji , uśpienia ,czy normalnego włączania) trwa to do 30 minut , potem zaczyna pracować normalnie. Bios aktualizowałem, i tak się zastanawiam czy to nie jego wina( na początku laptop działał idealnie). Jakieś propozycje?

Dodano po 12 [godziny] 28 [minuty]:

Ciąg dalszy obserwacji:
    Po początkowym max włączeniu się wentylatora od grafiki( są dwa,drugi procesor, działa cały czas normalnie), podczas uruchamiania laptopa. obciążam kartę np. OCCT, następnie odpuszczam jej , stabilizuje się i wentylator działa normalnie( to znaczy reguluje obroty, w zależności od wahnięć temperatur). Komputera nie wyłączyłem od 12h( wyłączyłem mu przejście w stan uśpienia i wyłączanie ekranu). laptop działa bez zarzutu. jakieś pomysły??

Dodano po 17 [godziny] 21 [minuty]:

Aktualizacja :30h laptop działa poprawnie( lecz jeszcze go nie wyłączałem... boje się :D :D :D ).

0
  • #15 19 Lis 2018 19:41
    michalx19
    Poziom 9  

Nie ma żadnych propozycji?

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

Po wyłączeniu, a następnie włączeniu laptopa, znów wchodzi na maksymalne obroty, lecz gdy obciążę maksymalnie kartę np furmarkiem, i po wyłączeniu obciążenia problem znika!!!!!- (zdaje się że po osiągnięciu około 52 stopni sytuacja wraca do normy- ale to muszę jeszcze obserwować).

0
  • #16 19 Lis 2018 23:12
    sosarek

Poziom 43  

Odsyłaj na gwarancję, wcześniej zgraj wszystkie swoje dane.

0
  • #18 25 Lis 2018 10:08
    miecho18
    Spec od komputerów

Wg mnie skopany BIOS i trzeba czekać aż Asus wypuści aktualizację.

0
  • #19 15 Gru 2018 23:39
    michalx19
    Poziom 9  

cały czas czekam na nowy bios...

0
  • #20 16 Gru 2018 22:02
    procsa
    Poziom 20  

Niestety ostatnio często zdarzają się takie wpadki znanym producentom, pamiętam jak parę lat temu Lenovo wypuściło laptopy z GTX960m w których to ekran migotał przy używaniu karty zintegrowanej Intela... Podobna sytuacja i podobna lawina tematów hehe to tak offtop

0