Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Toshiba e-studio 281c - Po wymianie pasa błąd ce-40

RAFI462 15 Lis 2018 15:06 192 2
  • Toshiba e-studio 281c - Po wymianie pasa błąd ce-40

Poziom 10  

Witam.
    Dostałem drukarkę która miała iść na złom z powodu uszkodzenia pasa. Drukarka ma już kilka lat i 100k przebiegu. Przed wymianą pasa nic się nie działo tylko wyrzucało błąd związany z pasem (przerwany) . Okazyjnie po kilku miesiącach szukania udało mi się załatwić pas transferowy więc postanowiłem sprawdzić czy da radę ją uruchomić. Chociażby skaner. Po wymianie pasa (z pomocą service manuala) słychać że drukarka próbuje zaskoczyć, rusza się moduł z tonerami, coś się nagrzewa (tak jak w zwykłej laserówce) nawet widać menu na lcd jednak po chwili wyrzuca błąd ce 40. Film z uruchomienia sprzętu https://youtu.be/p3Q91-axtNU. Proszę o wskazówki ewentualnie jakieś menu serwisowe gdzie można sprawdzić stan modułów i czujników jak to jest w moim hp.
    Pozdrawiam

Dodano po 14 [godziny] 26 [minuty]:

Szukałem w instrukcji procedur sprawdzenia mechanizmu niestety nie znalazłem nic takiego. Nie ma też kodów do service menu a widzę na filmikach że coś tam może być w tym menu (reset licznika lub coś podobnego). Nie wiem czy dobrze myślę ale może po wymianie pasa trzeba skasować błąd.

A co do forum to jest co prawda wiele tematów na temat tej drukarki jednak nie znalazłem odpowiadającego dla mojego przypadku. Jest temat o używaniu tylko skanera gdzie po przerwaniu pasa wyrzuca CE10 jednak nie znalazłem informacji na temat CE40.

Z tego co się dowiedziałem CE40 - wyrzuca gdy kontrola jakości obrazu nie przejdzie pomyślnie. (Image quality control finished propery? --> NO --> CE10/CE20/CE40/CE50/CE90).

Cały moduł został wyczyszczony więc nie sądzę żeby to było spowodowane zabrudzeniem czujnika ale mogę być w błędzie.

0 2
    Poziom 11  

Image quality control test pattern abnormality: The test pattern is not formed normally.
    tabilizacja nie działa prawidłowo - Sprawdź wszystkie jednostki DV, jeśli mają dobre pokrycie przez developer, wyczyść czujniki pod paskiem OPC beltu - należy to usunąć, czujniki znajdują się pod pokrywą nad rejestrem. valca. Czy pokrywa jest otwarta? elektromagnes otwiera go - może to być zajęte lub złamany uchwyt nasadki ....

0