Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnat Vector 77 - Wymiana głośników.

dawid19991 15 Nov 2018 00:45 678 4
    dawid19991
    Level 10  
    Witam wszystkich serdecznie. Zanim zostanę zhejtowany za brak wiedzy proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem tych kolumn. Kupiłem je okazyjnie. I okazyjnie zaczęły się sypać. Najpierw polecialy syki które były no name, potem glosniki basowe zaczely dziwnie trzepotac. Napedzane były wówczas wzmacniaczem yamaha ax-540. I tu popełniłem największy błąd jaki popełnić mogłem. Postaniwilem wymienić wszystkie głośniki na lepszej jakosci i większej mocy. Po kolei. Na basie 2x stx w.18.200.8.mcx, na sopranie TONSIL GDWK 10/80/26 8 Ohm, na średnich tonach pracuje dibeisi.... Tak właśnie dibeisi DBS-C6504 8 Ohm. W zwrotnicach wymienilem rezystory na rezystory wiekszej mocy a kondenstory z 63volt zamienilem na 100V. Teraz napędza je końcówka mocy American Audio VX1000 i przy średniej już głośności (ok 1/4) glosniki basowe zaczynaja podskakiwać. Na 50proc głośności mało nie wyskoczą. Co może być przyczyną takiego zachowania basu? Pozdrawiam i licze na wszelką pomoc.
    sosarek

Level 43  
    Powkładałeś byle co do pierwszej lepszej obudowy więc jak ma to grać prawidłowo?
    dawid19991
    Level 10  
    Głośniki same w sobie są dobrej jakosci. Czy jezeli zmniejsze litraz komory basowej glisniki sie uspokoją?
    sosarek

Level 43  
    dawid19991 wrote:
    Czy jezeli zmniejsze litraz komory basowej glisniki sie uspokoją?

Skąd mam wiedzieć?
    Są programy do liczenia litrażu obudów, chociażby WinSID, Speaker Workshop...
    dawid19991
    Level 10  
    Do jednego stx potrzebna jest obudowa bass reflex 15l. To na 2 wychodzi 30?