Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] UPC Horizon - Wzmacniacz brumi po podłączeniu UPC Horizon

15 Lis 2018 08:15 396 2
  • Poziom 9  
    Mam problem ze wzmacniaczem po podłączeniu dekodera od UPC (dekoder Horizon) - głośniki buczą.
    Długo szukałem rozwiązania ale niestety. Może ktoś z Was jest w stanie coś doradzić.
    Według mnie, problem polega na różnicy faz do których wpięty jest wzmacniacz i centralka UPC, bo problem przychodzi po koncentryku.

Opis.
    - do dekodera wpięty koncentryk i kabel HDMI który idzie na matrycę 4x4 - buczy
    - wyciągam HDMI z Horizon - cisza
    - wpinam HDMI - buczy
    - wykręcam koncentryka - cisza
    - wkręcam koncentryk - buczy.

Nie ma tu znaczenia nawet czy dekoder jest podłączony do prądu. Gdy odepnę zasilanie z dekodera objawy są identyczne (dekoder robi za mostek pomiędzy centralką UPC a instalacją u mnie).

Wymieniałem kabel HDMI, bez zmian.

Według mnie problemem są inne fazy instalacji w której jest wpięty wzmacniacz a główne zasilanie centralki/rozdzielacza UPC (budynek 10 pięter). Niestety nie mam możliwości sprawdzić wzmacniacza na innej fazie.

Czy separator galwaniczny na kablu koncentrycznym załatwiłby sprawę?
    znalazłem coś takiego na allegro:
    https://allegro.pl/izolator-separator-galwaniczny-signal-5-2400-mhz-i7394840675.html
    Nie znam się na RTV więc proszę o radę czy to załatwi mój problem, jeśli warto kupić coś innego do proszę o radę.
  • Poziom 9  
    Zakupiłem separator galwaniczny na kabel koncentryczny.
    Powyższy zakup załatwił sprawę - koszt 20zł.
    Cisza - bezcenna :)))