Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADG 8730/3 - natryski nie działają, pompa działa z przerwami

15 Nov 2018 11:05 1182 4
  • Level 1  
    Witam wszystkich.
    Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 8730/3 IX, nr serwisowy: 851187310890
    Szukałem na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi.
    Otóż nie chcą kręcić się śmigła. Zmywarka po włączeniu wypompowuje resztki wody i pobiera nową. Następnie pompa myjąca załącza się na ok 10 sekund i wyłącza na około 40 s, po czym znów się załącza i tak w kółko. Przy włączaniu i wyłączaniu pompy słychać cyknięcie (jakiś stycznik lub bimetal). Wirnik pompy obraca się. Mogę to obserwować podświetlając obudowę pompy latarką. Grzałka grzeje. Wyczyściłem sitka i zraszacze. Co to może być?

Dodam, że wcześniej był przeciek na dolnej uszczelce płaszcza wodnego i wyłączało wyłącznik różnicowoprądowy. Ale po wymianie uszczelki i osuszeniu pojawił się opisany wyżej problem.

Dodatkowo okresowo pojawiał się błąd F3. Ale po resecie pracowała dalej.
    Co to może być?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Przemek
  • Level 17  
    F3- Błąd systemu grzania
    - Uszkodzony układ grzania (HEW),
    - Przekaźnik (RE2) na płycie sterującej (CB) jest
    uszkodzony,
    - Fluktuacja rezystancji NTC.

przemeklex wrote:
    słychać cyknięcie (jakiś stycznik lub bimetal

Pewnie słychać przekaźnik, sprawdź grzałkę pod kątem przejścia i upływności prądu (przebicie na mase)
  • Level 10  
    Najprawdopodobniej pompa do wymiany.
    Mam ten sam model zmywarki i ten sam problem, zmywarka nawet myła tylko nie kończyła i zgłaszała F3. Przyczyną jest uszkodzenie wirnika pompy, który w momencie podgrzewania wody zaczyna się blokować (oczywiście czasami i nie zawsze) co dalej skutkuje przegrzaniem i błędem grzałki. Czyli do wymiany pompa i profilaktycznie grzałka. Jednak u mnie pompa z zewnątrz wygladała ok, ale wirnik był zjechany, styki na grzałce nadwęglone. Obecnie sprawdzam, która pompa podejdzie w rozsądnych pieniądzach.

Proszę o kontynuację tematu i podanie rozwiązania jeśli uda się naprawić.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    slam4 wrote:
    Obecnie sprawdzam, która pompa podejdzie w rozsądnych pieniądzach.

Z pompami nie kombinuj . Załóż taką jaka była bo możesz się zdziwić jak na innej pompie zmywarka nie zaskoczy.
  • Level 10  
    Sluszna uwaga i do takich wnioskow tez doszedlem. Zamawiam to co bylo.

A propos: Czy sa silniki magnetyczne z kondensatorem?