Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha AX-500 czy Onkyo Integra A-8250

thogalw 15 Lis 2018 11:16 78 3
  • #1 15 Lis 2018 11:16
    thogalw
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie co do wyboru wzmacniacza. Zastanawiam się nad dwoma modelami Yamaha AX-500 i Onkyo Integra A-8250. Ktoś coś może o nich powiedzieć i który lepszy? Yamaha jest chwalona, że solidna konstrukcja i dobry dźwięk. Zastanawiałem się nad wyższymi modelami Yamahy z serii AX np 550 czy 570, ale już podobno są słabsze i nie zbyt polecane. Zestaw na razie powoli tworzę i w przyszłości chcę do tego dokupić jakieś w miarę grające kolumny. Zastanawiałem nad Wharfedale czy Tannoy. Póki co wzmacniacz będzie używany okazyjnie do Altusow 140, ale nie do słuchania muzyki tylko nagłośnienia jakieś małej imprezy, gdy lepszego sprzętu nie uda się załatwić.

0 3
  • #3 17 Lis 2018 11:53
    thogalw
    Poziom 9  

idek24 napisał:
    Byla masa tematów o doborze wzmacniacza do tych kolumn. Uruchom szukajke.
    Zgadza się, że była masa tematów i dzięki nim dokonałem wyboru czyli Yamaha i Onkyo. Spośród różnych opinii te modele mi pasowały pod względem dźwięku. Na tym forum sporo osób naprawiało takie wzmacniacze lub coś słyszało o awariach jakimi lubią ulegać. Wiadomo sprzęt już swoje lata ma i może coś się popsuć a naprawa może być bezsensowna. Dlatego wszelkie informacje, czy opinie są mile widziane. Kolumny Altus z jakimi ma grać nie jest w tym momencie zbyt ważne, bo w przyszłości kupię inne. Altusy mam tylko dlatego, że ich cena zakupy była śmiesznie niska.

0