Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Corsa C - Odprysk/ rozwarstwienie na szybie

15 Lis 2018 14:33 375 13
  • Poziom 15  
    Witam.
    Dzisiaj oberwalem kamieniem i niestety mam odprysk na szybie. Problem jest jeszcze większy że jest ślad ale nie ma ubytku ani pęknięć od zewnątrz ani od wewnątrz.
    Na zewnątrz widać jedynie malutki punkt 0.5mm x0. 5mm gdzie najprawdopodobniej coś uderzyło a pod spodem rozwarstwienie szkła.
    W najszerszym miejscu jest jakieś 6mm
    Chciałbym zapytać jak mogę to naprawić czy tylko wymiana całej szyby wchodzi w grę?
    Corsa C - Odprysk/ rozwarstwienie na szybie
  • Poziom 26  
    Nawiercenie i zapuszczenie kleju . Do wykonania w warsztacie za niewielkie pieniądze .
  • Poziom 43  
    Ja u siebie wkropliłem super glue i już ponad rok jest ok. Ale najpewniej j.w. do zakładu gdzie robia szyby,naprawią.
  • Poziom 30  
    Czyli niedrogo, możesz jeżdzić nic nie robiąc bo niekoniecznie będzie to postępować dalej, w razie czego zawsze można wstawić nową szybę za 400zł.
  • Poziom 15  
    A czy może być problem z przeglądem? Najgorsze jest to że ślad jest lekko ponizej linii wzroku podczas jazdy. Jest na tyle mały że w ogóle nie przeszkadza bo normalnie jadąc prawie w ogóle go nie widać. Widać go mocniej jak się patrzy przez to uszkodzenie na niebo. Gorzej jest od zewnątrz bo na pierwszy rzut oka wygląda to źle.
  • Poziom 30  
    Nie można go zamaskować np przyssawką uchwytu do telefonu?
  • Moderator Samochody
    strucel napisał:
    Nie można go zamaskować np przyssawką uchwytu do telefonu?

Stary, możesz to zamaskować nawet ptasią kupą, ale czy o to tu chodzi? Chcesz jeździć bezpiecznie, to poświęć te 120-150 zł, albo 300-400 za nową szybę.
  • Poziom 30  
    W ten sposób myśląc to auto złomowało by się auto po 5 latach, bo w takiej corsie c produkowanej 2000 -2006 to elementy nośne pewnie już korozja znacznie osłabiła , więc szyba to już mały pikuś.
  • Moderator Samochody
    strucel napisał:
    W ten sposób myśląc to auto złomowało by się auto po 5 latach, bo w takiej corsie c produkowanej 2000 -2006 to elementy nośne pewnie już korozja znacznie osłabiła , więc szyba to już mały pikuś.

Nie przesadzaj. Corsy C już tak korozja nie żre, jak jej poprzedników. Stan techniczny elementów nośnych sprawdza diagnosta podczas OBT, podobnie jak stan szyb itd. Niestety, ale jak się chce mieć auto, to czasem trzeba te parę złotych w nie włożyć, a jeżeli się to nie opłaca, to sprzedać lub zezłomować.
    Rozumiem, że chcesz zaoszczędzić pieniądze i czekasz na sugestie, ale musisz wziąć pod uwagę jedno: jeżeli zapaćkasz takie pęknięcie jakimś cyjanoakrylem, to będzie nadal bardzo widoczne, a już żaden serwis nie podejmie się re-naprawy, ponieważ będzie to niemożliwe. Jeżeli jednak chcesz spróbować własnych sił, to mogę Ci polecić bardziej profesjonalne rozwiązanie: są w sprzedaży takie mini zestawy, np. K2 Glass Doctor itp. Kosztuje 30-40zł, a daje większy procent szans na zmniejszenie widoczności takiej wady na szybie.
  • Poziom 15  
    @MakroSerwis - czytałem o tych mini zestawach, tylko problem w tym że nie ma żadnego pęknięcia żeby wpuścić ten klej w szybe. Ślad jak pisałem zrobił się wewnątrz szyby. Od zewnątrz i od wewnątrz nie ma jakiegokolwiek pęknięcia. :/ Dotykając palcem nie czuć żadnej rysy/odprysku.

Jedyny pomysł to tak jak ktoś wyżej pisał - rozwiercenie i wpuszczenie kleju. O ile jest to możliwe oczywiście.
  • Moderator Samochody
    No to jak masz odwagę, to multiszlifirka z frezem diamentowym i jedziesz :)
    Do wiercenia w szkle używało się kiedyś terpentyny, jako środka chłodząco-smarującego.
    Mini zestaw jednak będzie Ci potrzebny, ponieważ przed wpuszczeniem kleju musisz zrobić próżnię w pęknięciu, inaczej klej tam nie dojdzie. W tych zestawikach służy do tego chyba strzykawka - taki półśrodek, ale skuteczny.
    Tak więc dwa wyjścia: zaryzykować i naprawić lub stracić szybę , ewentualnie zainwestowanie sto parę złotych. Wybór należy do Ciebie :)
    Jeżeli diagnosta to zauważy na OBT, to nie puści auta i wpisze w Cepik przyczynę, aby ewentualne inne stacje, na które się udasz, znały powód negatywu. Czy zauważy? Nie wiem, ale jeżeli tuż pod polem widzenia przykleisz przyssawkę "maskującą", to na pewno przykujesz jego uwagę do tego rejonu.
  • Poziom 15  
    Pojeździłem z taką szybą jakiś czas i chciałem to naprawić w specjalistycznym zakładzie. Niestety, dostałem drugi raz kamieniem i wymieniona została cała szyba. ;)