Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

car 400 philips a corsa c

cypio 31 Aug 2005 21:00 6853 15
    cypio
    Level 11  
    czy po założeniu tego radia do corsy c będą informacje na wyświetlaczu i czy obsługuje ono sterowanie przy kierownicy.Facet z ASO powiedział że w corsie c jest inna wtyczka i nie będzie to działać,a ja radio miałem w corsie b i jestem z niego zadowolony czy muszę ja spisać na straty?
    leszek.b
    Level 29  
    Witam
    Facet z ASO, to chyba wiarygodna postać.
    tzok
    Moderator of Cars
    Na poniższej stronie masz opis obydwu złącz (starego i nowego), można spróbować zrobić przejściówkę i zobaczyć czy zadziała... sygnały są te same, więc powinno.

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/opeldisp.htm
    btomko
    Level 34  
    Ja mam przerobiony taki wyswietlacz do sprawdzania na warsztacie i działa w obie strony
    SlaweK
    Level 43  
    O ile wyświetlacz nie jest zablokowany. A jeśli w tym aucie fabrycznie nie było radia to niemal napewno jest zablokowany i bez wizyty w serwisie się nie obejdzie. Tematu sterowania jeszcze nie przebadałem.

SławeK
    cypio
    Level 11  
    czyli są duże szanse że wyświetlacz zadziała?A czy wiadomo wam coś o sterowaniu radiem przy kierownicy?znalazłem na forum jak sprawdzić czy wyświetlacz jest zablokowany,dzięki za pomoc jeżeli wiecie coś jeszcze to będę wdzięczny
    gonzotom
    Level 15  
    Podłączenie CAR400 jest możliwe tylko w Corsie do roku 2004. Sterowanie radiem z kierownicy jest takie samo jak w Corsie B lub Astrze F i G i jest podpięte do dolnej wtyczki. Dolna i środkowa wtyczka jest taka sama dla Corsy B i C. Górna wtyczka w Corsie C jest trzyrzędowa, ale można zrobić przejściówkę. Jeżeli nie masz sterowania w kierownicy, to pamiętaj, że poza nową kierownicą z klawiszami, należy wymienić jeszcze "taśmę klakson/poduszka/sterowanie".
    ivan
    Level 15  
    a czy przypadkiem nowa corsa c nie ma sterowania po canach i nowy standart iso?jeżeli tak to zapomnij.pozdrowienia
    cypio
    Level 11  
    to jest corsa c z 2000r wersja comfort ze sterowaniem do radia przy kierownicy.Czyli z tego co piszecie powinno dać się podłączyć radio tak żeby działał wyświetlacz i są nawet szanse na podłączenie sterowania przy kierownicy
    gonzotom
    Level 15  
    Tak przypadkiem Corsa C ma sterowanie po canach i nowy standart iso od roku 2004. I tak jak pisałem "Podłączenie CAR400 jest możliwe tylko w Corsie do roku 2004". Sam miałem zainstolowane w swojej Corsie C bj2002 SC202,303 CAR200,300,400 a teraz CCR600. CAR400 i CCR600 chodzą najlepiej. Sprawdź index wyświetlacza, zrób lub kup przejściówkę i życzę dobrego odbioru!
    cypio
    Level 11  
    wielkie dzięki,od poniedziałku będę próbował to radyjko zapodać do corsy
    cypio
    Level 11  
    witam ponownie i proszę o pomoc a sprawa wygląda tak:radio gra,sterowanie w kierownicy działa poza powerem nie da się włączyć i wyłączyć z kierownicy i nie umię uruchomić wyświetlacza.Sprawdzałem czy nie jest zablokowany i wyświetla 12 .Chciałem podłączyć na próbę złączkami wyjście w radiu z nowym modułem c i tu pytanie czy wystarczy połączyć SDA,SCL i MRQ czy jeszcze coś ? Wradiu są jeszcze piny TIS,DDL i masa,a w samochodzie jest 5:SCL,SDA,MRQ,Diagnose i jeszcze jeden do którego nie znalzłem objaśnienia.Po połączeniu SDA,SCL i MRQ wyświetlacz nie wykrywa radia pokazuje godzinę,datę i temperaturę . Nie wiem dlaczego w kierownicy wszystko działa poza on/of ale to szczegół gdyby udało się jeszcze uruchomić wyświetlacz to byłoby super
    gonzotom
    Level 15  
    Przykro mi, index 012 to wyświetlacz zablokowany. Opisałem to tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic290658.html

Przy kierownicy nie ma włączenia odbiornika. Są : siła głosu +-, tuning +-, sekwencyjne przełączanie pamięci, przełączenie radio/magnetofon. Wyświetlacz poza SCL,SDA,MRQ (górna złącze) musi dostać +12V z AA (dolna złącze), ale w twoim przypadku jest zablokowany wyświetlacz, więc nic nie kombinuj. Przejściówka jest potrzebna tylko do górnego złącza i sklada się z trzech przewodów (SCL,SDA,MRQ). Środkowe (głośniki) i dolne ( zasilanie i inne funkcje ) złącze nie wymagają przeróbek.
    cypio
    Level 11  
    dzięki w poniedziałek lub wtorek będę miał odblokowany wyświetlacz w ASO.Gdzie znajdę przejściówkę do górnego złącza bo w sklepie audio facet mi krzyknął za coś takiego 300zł aż mi szczena opadła.
    Fabjan
    Level 12  
    witam,
    chciałbym odświerzyć temat. Mam podobny problem z podłączeniem. Radio car400 podłączene w corsie c z 2003 roku, wtyczka górna w corsie 3rzędowa. Z opisu wyżej wynika ze z corsy potrzebne są SCL,SDA,MRQ, powiedzcie do których pinów z radia mam połączyć te poszczególne z corsy?i czy muszę jeszcze dodatkowe +12v podłączyć?

dzieki, rzeczywiście jest opis w pierwszym linku.
    SlaweK
    Level 43  
    Wszystkie potrzebne informacje masz w linku o kilka postów wyżej.

SławeK