Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik ze wspomaganiem rozruchu.

pier 28 Lis 2018 19:59 10587 128
  • #121 28 Lis 2018 19:59
    zygmunt63
    Poziom 2  

Kanada wita...Powiedzcie mi drodzy mlodzi przyjaciele (mam 72 lata) dlaczego w moim Edmonton w zimie przy temp -40 C bardzo malo jest klopotow z uruchomieniem auta???? Proste...WSZYSTKIE auta maja zamontowany grzejnik elektryczny w bloku silnika...gniazda sa I na parkingach I slupkach...a jesli juz macie dom I garaz???? Tacy u nas ktorzy kupili auto gdzies w Kaliforni moga nie miec...wtedy kupuje sie grzejnik ktory jest przyklejany silnym magnesem do miski olejowej....no I zmiana oleju na syntetyczny...z normalnego oleju robi sie smar...I najlepszy akumulator czy rozrusznik nie pomoze... moje miejsce na zewnatrz do podlaczania auta na noc ma zegar...wystarczy 2-3 godziny I auto startuje bez problem...do temp..minus 20 nie musze podlaczac auta...mam 10 letnie Dodge Nitro..4 l. 6 cyl. do tej pory oprocz serwisowych rzeczy nigdy nie nawalil....regularna co 5 tys zmiana oleju.filtrow.raz na dwa lata swiece..I to wszystko..widzialem w sprzedazy grzejniki w formie rurki..ktora srednica pasowala do tej miarki do kontroli oleju..Pozdrawiam.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #122 28 Lis 2018 20:56
    janek1815
    Poziom 38  

Nie potrzeba jechać do Kanady, wystarczą kraje skandynawskie. Dużo samochodów ma wbudowane podgrzewanie elektryczne, a gniazdo do podłączenia jest w zderzaku. Do całości jest dedykowany przewód.

• #123 29 Lis 2018 15:54
    Grzegorz_madera
    Poziom 31  

zygmunt63 napisał:
    wtedy kupuje sie grzejnik ktory jest przyklejany silnym magnesem do miski olejowej

Co całkowicie mija się z celem chyba, że ustrojstwo cały czas podłączone jest do zasilania i utrzymuje temperaturę silnika. Do odpalenia wystarczy podgrzać głowicę do kilkunastu stopni powyżej zera i musi odpalić od strzała. Przy -30 stopniach wystarczy wtedy grzałka 1500W włączona na 15 minut.

• Sklep HeluKabel
  • #124 29 Lis 2018 21:56
    zworys
    Poziom 32  

Grzegorz_madera napisał:
    Co całkowicie mija się z celem

Kolega raczy się mocno mylić - dla sprawności silnika olej także powinien mieć dodatnią temperaturę. Uruchamianie silnika z gęstym olejem i co gorsza "przegazówka " skraca wydatnie jego żywotność. Dlatego podgrzewacze zamontowane fabrycznie grzeją płyn chłodzący i często miskę olejową.

• #125 30 Lis 2018 01:21
    partyzancik
    Poziom 17  

Grzegorz_madera napisał:
    zygmunt63 napisał:
    wtedy kupuje sie grzejnik ktory jest przyklejany silnym magnesem do miski olejowej

Co całkowicie mija się z celem chyba, że ustrojstwo cały czas podłączone jest do zasilania i utrzymuje temperaturę silnika. Do odpalenia wystarczy podgrzać głowicę do kilkunastu stopni powyżej zera i musi odpalić od strzała. Przy -30 stopniach wystarczy wtedy grzałka 1500W włączona na 15 minut.

w silnikach diesla chłodzonych powietrzem (i nie tylko ciągnikach t25) chyba była opcja podgrzewania oleju silnikowego

• #126 30 Lis 2018 01:34
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

zworys napisał:
    Kolega raczy się mocno mylić - dla sprawności silnika olej także powinien mieć dodatnią temperaturę. Uruchamianie silnika z gęstym olejem i co gorsza "przegazówka " skraca wydatnie jego żywotność.
    Nawet do zera :cry: - urwany pasek rozrządu.

• #127 30 Lis 2018 07:07
    janek1815
    Poziom 38  

partyzancik napisał:
    w silnikach diesla chłodzonych powietrzem (i nie tylko ciągnikach t25) chyba była opcja podgrzewania oleju silnikowego

Zrobiłem taką opcję w swoim T-25 rzeczywiście się sprawdza. Grzałkę zamontowałem na stałe w środku miski olejowej. Od dwóch lat nie korzystam z tego wcale odkąd zrobiłem remont silnika. Po prostu zima też odpala bez wspomagania. Wniosek prosty silnik w porządku to i wszelakie uzdatniacze są nie potrzebne.

• #128 30 Lis 2018 09:09
    Grzegorz_madera
    Poziom 31  

zworys napisał:
    i co gorsza "przegazówka " skraca wydatnie jego żywotność

To już jest kwestia kultury technicznej właściciela tudzież użytkownika. W myśl zasady "jak dba tak ma".

• #129 30 Lis 2018 21:23
    zworys
    Poziom 32  

janek1815 napisał:
    Po prostu zima też odpala bez wspomagania.

To także zależy od zimy, przy takich jak teraz nie ma problemu ale przy -15 st. C i niższych nawet sprawny silnik może mieć problemy - szczególnie starszego typu.