Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 1.9 dci - Rozrząd

15 Lis 2018 17:13 1710 28
  • Poziom 8  
    Witam mam pytanie jak inaczej ustawić rozrząd jak nie moge odkrecić śruby do blokady wału
  • Poziom 43  
    Witam. Mocny utwardzany nasadowy TORX i musi iść czy już obrobiona śruba?
  • Poziom 43  
    Wstaw zdjęcie jak jest obrobiona.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    O konkretnie obrobiona jeszcze ktoś przecinakiem ją potraktował. Znam mechanika który potrafi przyspawać nakrętkę do takiej śruby i odkręca kluczem a po odkręceniu zakręca nowa oryginalną śrubę.
  • Poziom 43  
    Najlepiej by było żeby ustawić tak jak książka pisze wał zablokować, tłok 1 i 4 u samej góry.
  • Poziom 8  
    Chcial bym sie dowiedziec gdzie jest cych na kole od wałka zaworów i czemu po ustawieniu walu i zablokowaniu nie idzie juz przekrecić walkiem zaworów
  • Poziom 43  
    Witam. To proste masz rysunek, a co do drugiego to jak zablokujesz wał a masz już pasek to normalne ze nie obrócisz wałkiem. No chyba ze zdjęty to wiadomo że dotykają zawory tłoków.
    Znaki.
  • Poziom 8  
    No tak zdjety pasek mam i zablokowany wał i chodzi mi o ustawienie pompy i wałek zaworów bo nie znaczylem sam cychów bo przeskoczył mi pasek o dwa ząbki
  • Poziom 43  
    Rysunek dałem blokadę musisz usunąć inaczej nie obrócisz wałkiem i opuścić tłoki na dół tak żeby zawory minęły czyli wałem obrócić żeby zaworów nie pokrzywić podczas ustawiania wałka. Jeszcze jeden rysunek może ten ci coś pomoże.
  • Poziom 8  
    Nie wiem czemu ale nie moge utawić tego rozrządu przy innych ustawialem i nie bylo problemu a tu nie idzie ustawić zeby wszystkie orginalne cychy sie zgrały
  • Poziom 43  
    A pasek jaki kupiłeś oryginał, na pasku są kreski.
  • Poziom 43  
    No to nie widzę problemu z ustawieniem rozrządu.
  • Poziom 43  
    Przecież dałem ci rysunek nawet kierunek ułożenia paska jest i wszystko ma się zgrać, napiąć pasek przyrządem. Zakręcić śrubę na wał z podkładką bez osłon i wyjąć blokady obrócić wałem czy zawory nie dobijają ustawić z powrotem na znaki. Wsadzić blokady i skręcać.
  • Poziom 43  
    Na wale jest ok pasuje po naciągnięciu i pompa z wałkiem?
  • Poziom 8  
    To znaczy ze na tych póktach pompie na kole i zaworów te cychy co są mają być te kreski z paska a nie sugerować sie tymi cychami co są na obudowie
  • Poziom 43  
    Żeby było jasne policz sobie ile zębów ma stary pasek 133 czy mniej bo wiem że były różne paski do tych silników.
  • Poziom 43  
    Ma 133 to ok to tylko masz ustawić na znaki po to zrobili te kreski na pasku żeby sobie życia nie utrudniać. A i kierunek jest zawsze na pasku w prawo się kreci pasek. Zacznij zakładać pasek od koła pasowego bo wał jest zablokowany następnie rolka, pompa, wałek i napinacz.